Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy zaprasza do udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020”, realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Strona główna » Aktualności » Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy zaprasza do udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020”, realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy zaprasza do udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020”, realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. 

Program „Opieka wytchnieniowa” jest adresowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu  bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki będą dysponować czasem dla siebie, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługa opieki wytchnieniowej może służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Gmina Pierzchnica będzie realizować Program w formie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Wsparciem objęci zostaną członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem niepełnosprawności. Usługi świadczone będą nieodpłatnie. Zaplanowany limit godzin usług wynosi 20 na miesiąc. Dofinansowanie na realizację programu w roku 2020 wynosi 9.696,00 zł.

Zwracamy się więc do osób zainteresowanych powyższą formą wsparcia o składanie KARTY ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU. W celu rzetelnej kwalifikacji uczestników Programu został wprowadzony pomiar ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu oraz zakresu niezbędnego wsparcia – KARTA POMIARU NIEZALEŻNOŚCI FUNKCJONALNEJ WG ZMODYFIKOWANYCH KRYTERIÓW OCENY (Karta oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej). Rekrutacja będzie prowadzona do momentu wykorzystania limitu miejsc. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób chętnych do udziału w programie, pierwszeństwo w korzystaniu z usług opieki wytchnieniowej mają członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem niepełnosprawności, które są całkowicie niesamodzielne.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/rodzina/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-w-ramach-programu-opieka-wytchnieniowa---edycja-2020

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/art,980,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-opieka-wytchnieniowa-edycja-2020

 

                                                                                                                               Kamila Jurek

                                                                                                                               Kierownik MGOPS

 

 

Załącznik:

 1. Karta zgłoszenia do programu
 2. Karta oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej skali FIM
ZAŁĄCZNIKI

czytano: 74 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2020-07-27 10:21:52

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • black_and_white_photo_travel_influencer_digital315
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy