Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

V Konkurs Patriotyczny „Amor Patriae nostra lex- miłość Ojczyzny naszym prawem”

Podsumowywanie przedsięwzięć, w które się wierzy i widzi ich wartość, zawsze jest przyjemnością, ale również wyzwaniem. Żeby odczuć emocje towarzyszące intencji, trzeba przeczytać całość sprawozdania!

Pod koniec listopada w naszej społeczności od pięciu lat tradycją jest finał Konkursu Patriotycznego „Amor Patriae nostra lex- miłość Ojczyzny naszym prawem”- to nasze święto MIŁOŚCI OJCZYZNY, obchodzone w Pierzchnicy. Plebiscyt powstał z potrzeby zwrócenia uwagi na kształtowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży a przy okazji wyłonienie uzdolnionych artystycznie uczniów, których walory posiadanych zasobów nie zawsze przekładały się na zauważalność w środowiskach z jakich pochodzą.

Dom- jako miejsce, w którym wszystko się zaczyna, stał się motywem przewodnim tegorocznej edycji. Zaczynając od scenografii, wykorzystując stoły jako symbol spotkania oraz stwarzanie atmosfery bez rywalizacji, ocen i podziału- dążyliśmy do doceniania każdego z przybyłych finalistów, nauczycieli,  gości. Trudne byłoby dojście do tego rodzaju poczucia, gdyby nie fakt gościnności Fundacji Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, która za przyczyną pracujących tam ludzi dzieliła się otwartością i wrażliwością na pomoc w każdym momencie.

Może nie wybrzmiało to dość mocno podczas gali naszego zamysłu, ale chcę podkreślić zaangażowanie i siłę relacji patronującym Nam instytucji i osób. Serdecznie dziękuję i dzielę się dumą: Patronatu Narodowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Ważną rolę odegrał gospodarz Naszej gminy, Burmistrz Stanisław Strąk, który od początku szczerze popiera inicjatywę, fundując statuetki Laureatom. Pragnę zaznaczyć, iż w tym roku sprzyjało nam Kuratorium Oświaty w Kielcach, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, za co wprost mówimy: Dziękuję. Ważne jest uczestnictwo tych, którzy na co dzień są obok. Myślę tutaj o NASZEJ Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica, NASZEJ Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy i NASZEJ Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pierzchnicy, a co najważniejsze, słowo wyrazu wdzięczności usłyszeli osobiście! Patrząc dalej, zwróćmy uwagę na piękno relacji instytucji kultury innych gmin (Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie, Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy-Kino za Rogiem, Chmielnickie Centrum Kultury w Chmielniku), które na zaproszenie do współtworzenia wydarzenia definitywnie powiedziały TAK a za tę deklarację i pracę- Dziękuję. Centrum Muzyki EMPIRE, to najlepsza szkoła muzyczna w Kielcach, nie tylko ze względu otwarte serce właściciela, ale jej tradycję dbania o poziom kształcenia i  rozwijania możliwości…

Opowiadając o możliwościach wspomnę Jakuba Kuzię- laureata publiczności tegorocznej edycji konkursu, który wygrał Voucher nagrania swojej piosenki w studio Centrum Muzyki EMPIRE w Kielcach. Ale to nie koniec nagród i wyróżnień. W wokalnym Konkursie Patriotycznym zestawienie wygląda następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA

 Kategoria klas I-III:

 1. Lena Dobek (Bilcza)
 2. Iwo Idzik (Pierzchnica)
 3. Bartosz Słopiecki (Drugnia)

Wyróżnienie: Katarzyna Adamczyk (Pińczów)

Kategoria klas IV-VI:

 1. Patrycja Jędrzejowska (Bieliny)
 2. Miłosz Lniany (Pińczów)
 3. Urszula Skowrońska (Bilcza)

Wyróżnienie: Maja Kwiecień (Pierzchnica), Karolina Jamioł (Chmielnik), Magdalena Sadłocha (Drugnia)

Kategoria klas VII, VIII:

 1. Maja Piwońska (Chmielnik)
 2. Jakub Kuzia (Pierzchnica)
 3. Katarzyna Kozłowska (Pińczów)

Wyróżnienie: Marlena Świt (Drugnia)

 

Podczas deklamacji wierszy Konkursu Patriotycznego uczestnicy zapisali się w niniejszy sposób:

SZKOŁA PODSTAWOWA

Kategoria klas I-III:

 1. Anna Krajewska (Pierzchnica)
 2. Kacper Gruszczyński (Chmielnik)
 3. Lena Sikora (Drugnia)

Kategoria klas IV-VI:

 1. Magdalena Sadłocha (Drugnia)
 2. Michał Kostecki (Chmielnik)
 3. Aleksandra Woźniak (Pierzchnica)

Wyróżnienie: Wojciech Kwiatkowski (Chmielnik), Amelia Zachariasz (Pińczów)

Kategoria klas VII, VIII:

 1. Aleksandra Herzyk (Pińczów)
 2. Kinga Bryk (Pierzchnica)
 3. Agata Witkowska (Drugnia)

I po wskazaniu wyników chcę bardzo podziękować nauczycielom, którzy współtworzą ten konkurs przez podwójną motywację- nie tylko siebie, ale również drugiego człowieka. Każdy z pracujących dla młodego pokolenia wie, jak trudno wskazywać cel i towarzyszyć w drodze, ALE to jest piękne!

Sypię wór komplementów dla członków JURY, którzy nie tylko sprawowali pieczę nad merytorycznym spojrzeniem ku uczestnikom, lecz pokazali jak można się poznać, pogadać i polubić w dość krótkim czasie. Wierzę, że dar tej atmosfery choć trochę „przytulił” uczniów, nauczycieli i gości. Dziękuję Pani Kazimierze Kruk, Pani Alicji Adach Białowąs, Panu Norbertowi Sierpniowi i Panu Krystianowi Łacie.

Wielką wdzięczność czuję do tych, którzy pomagali za przyczyną naszej dobrej relacji, chęci oraz wspólnego kierunku patrzenia. Mowa o: Justynie Strojwąs, Julii Kruk, Weronice Burkat, Justynie Górce i Jakubie Pasternaku, którzy może są tego nieświadomi, ale zapisują się w moim sercu, jako piękni ludzie… I to też jest piękne!

Ważną rolę odegrali moje koleżanki i koledzy z pracy. Pojawiając się na przeglądzie z łatwością dostrzegali miejsca, których mogli pomóc i robili to z poczuciem idei, jaka towarzyszyła tego dnia. Czujcie się ważni i docenieni.

Przed podsumowaniem wspomnę Edytę Karnas, czyli osobę, która podzieliła się wiedzą o ekologii, podczas warsztatu przygotowanego dla uczniów na czas oczekiwania wyników. Dziękuję za pasję, cenny czas i wartość spotkania. Do zobaczenia w coraz bardziej świadomym i ekologicznym świecie.

Czując przyjemność, widząc rezultaty i posiadając świadomość odpowiedzialności- chcę spojrzeć w górę i rzec, może nawet krzyknąć z radością: WARTO BYŁO! Cały czas mierzyłem się z myślą: co dalej?  Odpowiedź nie jest tak prosta, jak powyższy krzyk szczęścia, ponieważ wiele w naszym życiu się zmienia. Ciągle przyjmujemy wyzwania, podejmujemy wybory i staramy się być lepszymi, bardziej wartościowymi ludźmi. Z poczucia odpowiedzialności przyznam, iż była to ostatnia edycja Konkursu Patriotycznego „Amor Patriae nostra lex- miłość Ojczyzny naszym prawem”, bowiem jako organizator nie jestem w stanie już nic dać więcej, a pozostawiając go takim samym- osobiście się zatrzymuję. Dziękuję raz jeszcze za tę wspaniałą tradycję przedłużania „patriotycznego” listopada oraz wielość spotkań, rozmów i ludzkich gestów. Mogę przyznać, że KONKURS PATRIOTYCZNY dał mi nie tylko przygodę, ale przede wszystkim ludzi i ciekawe relacje-nie bójcie się, kiedy nagle pojawię się znowu.

Kacper Idzik

16

GRU

2019

550

razy

czytano

954/3277

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH ...

12

sie

2022

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ważny komunikat dot. dodatku węglowego

12

sie

2022

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 78/2022 - burze z ...

11

sie

2022

Zdjęcie: Zaproszenie na spotkanie strategiczne dotyczące ...

Gmina Pierzchnica

Zaproszenie na spotkanie strategiczne dotyczące ...

9

sie

2022

Zdjęcie: Komunikat Fundacji Pokonaj RAKA - Profilaktyczne ...

Gmina Pierzchnica

Komunikat Fundacji Pokonaj RAKA - Profilaktyczne ...

8

sie

2022

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 77/2022 - upał

4

sie

2022

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Policja

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.