Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Odwiedziliśmy naszego księdza Darka

Klub Seniora w Skrzelczycach zorganizował w dniu 16 czerwca 2013 r. wyjazd do Klimontowa k. Krakowa. Tam właśnie został skierowany przez biskupa kieleckiego do pierwszej swojej parafii  ksiądz Dariusz Tarka. Mieszkańcy Skrzelczyc, którzy towarzyszyli mu we wszystkich uroczystych chwilach na drodze do kapłaństwa, byli z nim z wizytą w seminarium w Kielcach, a rok temu wraz z księdzem kanonikiem Henrykiem Gawrońskim i katechetka Teresą Kamińską zorganizowali mu piękną uroczystość prymicyjną, teraz postanowili wspólnie z nim świętować pierwszą rocznicę przyjęcia jego świeceń kapłańskich.

W niedzielne, słoneczne przedpołudnie nasz autokar zatrzymał się przed kościołem w Klimontowie. Wszyscy podziwialiśmy piękne wnętrze nowoczesnego kościoła i urokliwe jego otoczenie. Uczestniczyliśmy we Mszy Św., podczas, której ksiądz Darek najpierw przywitał nas uroczyście, a potem my wręczyliśmy mu kwiaty u upominki (m.in. album o gminie Pierzchnica autorstwa W. Fejdasz). Pojawiły się łzy wzruszenia nie tylko w naszych oczach, ale także widzieliśmy je w oczach tamtejszych parafian. Po Mszy Św. odbyło się jeszcze spotkanie naszej grupy z księdzem Darkiem w salce przykościelnej, podczas którego opowiadał nam o swoich nowych obowiązkach. (Panie z Klubu Seniora przywiozły ze sobą ciasto, którym wszystkich poczęstowały) Nie udało nam się spotkać z jego proboszczem, gdyż wyjechał na uroczystość 50 – lecia święceń kapłańskich biskupa. Porozmawialiśmy sobie za to z jego sympatyczną gospodynią. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów.

Ksiądz Darek jest szczęśliwy, że tyle ludzi o nim pamięta. Zaprasza na kolejną wizytę. Przekazuje pozdrowienia wszystkim parafianom parafii Radomice i wszystkim znajomym. Obiecuje, że będzie się za nas modlił i sam prosi o modlitwę.

Elżbieta Stępień

20

CZE

2013

6839

razy

czytano

1796/2755

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Policja

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.