Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Komunikat Starostwa Powiatowego w Kielcach dot. nieodpłatnej pomocy prawnej

Strona główna » Aktualności » Komunikat Starostwa Powiatowego w Kielcach dot. nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z realizacją przez Powiat Kielecki zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej dla wszystkich mieszkańców powiatu informuje się, że na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 , wprowadzono zmiany w ustawie  z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Najistotniejszą zmianą, jaką przynosi regulacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, jest poszerzenie kręgu osób, które mogą skorzystać z tej formy pomocy o osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą - niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Dotąd z możliwości korzystania z nieopłatnej pomocy prawnej wyłączone były sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia takiej działalności.

Nowe przepisy wprowadzają również możliwość skorzystania z usług nieodpłatnej mediacji poza punktem lub za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość przez osoby ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się.

Mieszkańcy powiatu mają możliwość skorzystania z nieodpłatnych porad prawnych w punktach prowadzonych przez powiat kielecki znajdujących się w następujących lokalizacjach:

Punkty NPP/NPO

Siedziba punktu

Dane kontaktowe do umówienia wizyty

Kielce

Starostwo Powiatowe w Kielcach

 

Telefon:
041 200 17 85

e-mail:

nieodplatnapomocprawna@powiat.kielce.pl

Chmielnik

Urząd Miasta i Gminy w Chmielniku

Łopuszno

Urząd Gminy w Łopusznie

Mniów

Szkoła Podstawowa w Mniowie 

Masłów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Masłowie

Łagów

Urząd Miasta i Gminy w Łagowie

Daleszyce

Zespół Szkolno — Przedszkolny w Daleszycach

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania punktów w czasie pandemii, uzyskają Państwo na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach:

https://www.powiat.kielce.pl/dla_klienta/nieodplatna_pomoc_prawna.html
http://bip.powiat.kielce.pl/pomoc_prawna/index.html

oraz pod numerem telefonu (041) 200 17 85 lub pisząc na adres: nieodplatnapomocprawna@powiat.kielce.pl

czytano: 114 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2020-05-28 15:00:00

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • black_and_white_photo_travel_influencer_digital315
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy