Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Niepełnosprawność i co dalej...?

Strona główna » Aktualności » Niepełnosprawność i co dalej...?

Niepełnosprawność i co dalej...?

 

          23 lipca 2019 miało miejsce kolejne, już trzecie, spotkanie Grupy Wsparcia w ramach projektu „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej” realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Tym razem miejscem, w którym gościliśmy była Świetlica Wiejska w Brodach.

          Tematem przewodnim nad którym wspólnie pracowaliśmy, zastanawialiśmy się, dyskutowaliśmy była niepełnosprawność oraz możliwości i sposoby jej zaakceptowania. W pracy nad podjętym zagadnieniem pomagał nam p. Darek Łuczak, który podzielił się z nami swoimi osobistymi doświadczeniami, sukcesami, działaniami, podejmowanymi inicjatywami. Nie obawiał się również przekazać nam tego, co zdefiniował jako swoją życiową porażkę. Warto dodać, że nasz gość, z niepełnosprawnością zmaga się na co dzień,  jest bowiem osobą, u której w przeszłości zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Obecnie jest bardzo aktywnym człowiekiem, który nie zważając na przeciwności własnego życia, pomaga innym oraz przekazuje moc optymizmu i wiarę w dobro.

          W trakcie spotkania był moment na słuchanie, zadawanie pytań, wspólną wymianę doświadczeń i refleksji oraz rozmowy indywidualne. Pojawiały się kwestie związane z codziennymi trudnościami z jakimi muszą borykać się osoby z niepełnosprawnością. Pozytywnym przekazem, wybrzmiałym podczas spotkania, były informacje dotyczące uczestniczących mam i tego, że są one najlepszymi specjalistkami swoich dzieci, od których warto czerpać siłę, wytrwałość, samozaparcie, determinację oraz ogrom dobra i mądrości.

           Warto dodać, że przed nami kolejne działania, spotkania mające na celu rozwój, spojrzenie na trudności z innej perspektywy, otworzenie się na nowe rozwiązania, propozycje oraz otrzymanie wzajemnego wsparcia w momentach trudnych. Wszelkie inicjatywy mają również zachęcić i zmobilizować każdego uczestnika Grupy Wsparcia do podejmowania wspólnych działań na rzecz osiągnięcia dobrostanu psychicznego. Dlatego zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych przedsięwzięciach w myśl słów ks. Jana Twardowskiego „kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”.

 

Martyna Jamrożek

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy

czytano: 198 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-07-24 12:35:27

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • black_and_white_photo_travel_influencer_digital315
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy