Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Kiedy moje dziecko jest NIEPOWTARZALNE:)

Strona główna » Aktualności » Kiedy moje dziecko jest NIEPOWTARZALNE:)

„Wychowanie dziecka to nie miła zabawa,

a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy,

kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli...”

/Janusz Korczak/

 

Kolejne spotkanie Grupy Wsparcia w ramach projektu „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej” za nami.

Hasłem przewodnim spotkania było DZIECKO, MOJE DZIECKO. Podejmowałyśmy trudne, czasami bolesne, wyzwalające różne wspomnienia tematy. Zastanawiałyśmy się jakie emocje, zarówno te dobre jak i trudne, wyzwala w rodzicach ich maluch. Pojawiły się informacje w jak nieobiektywny i czasami nieświadomy sposób, odbierane są dzieci z niepełnosprawnością. Próbowałyśmy  odpowiedzieć sobie na pytanie, jak radzić sobie i jak reagować w sytuacjach kiedy osoby z zewnątrz, nie mając wiedzy o danym schorzeniu, stają się krytykami i cenzorami dziecka. Kiedy traktowane jest jako niegrzeczne, niewychowane, niesubordynowane, za głośne, agresywne a przezcież jest DZIECKIEM - CZŁOWIEKIEM, które dopiero wchodzi w świat norm, zasad, reguł, a na drodze poznania, doświadczania, rozwoju staje mu jego niepełnosprawność, która nie pomaga, a stwarza dodatkowe trudności.

Uczestniczki miały również możliwość własnoręcznego stworzenia wizytówki swojego dziecka, opowiedzenia o wyjątkowości swojej córki lub syna oraz przedstawienia przedmiotu, który najmocniej przypomina malucha.

Przed nami kolejne spotkania i działania projektowe.

 

Lider projektu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach; Partner: Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy. Przedsięwzięcie realizowane w zaszeregowaniu do Osi Priorytetowej 9, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Podziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

 

Martyna Jamrożek

 

czytano: 286 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-06-26 12:07:38

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • black_and_white_photo_travel_influencer_digital315
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy