Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Konkurs Patriotyczny „Amor Patriae nostra lex- miłość Ojczyzny naszym prawem”. Za nami finał.

Strona główna » Aktualności » Konkurs Patriotyczny „Amor Patriae nostra lex- miłość Ojczyzny naszym prawem”. Za nami finał.

Po raz czwarty udaje się nam spotkać, by wspólne razem trwać przy deklamacji wierszy, wykonaniach piosenek i pieśni patriotycznych a tym samym nastrajać się wspaniałością interpretacji uczestników plebiscytu: Konkurs Patriotyczny „Amor Patriae nostra lex- miłość Ojczyzny naszym prawem”.

Skąd pomysł na tego rodzaju przedsięwzięcie? – Z poczucia dobrze wykorzystywanej WOLNOŚCI… Wolności w pracy, wolności w szkole, wolności w lokalnym środowisku i wreszcie wolności w Polsce. Chciejmy tę wolność pielęgnować poprzez okazywany sobie szacunek, wsparcie oraz poczucie, że zawsze po drugiej stronie stoi człowiek. Dbając o wartości szukajmy tego, co łączy i buduje, dlatego padł pomysł na zaproszenie instytucji z poza obszaru naszej gminy Pierzchnica. Ten zamysł zaowocował przybyciem nie tylko „naszych” szkół (S.S. Podstawowa w Drugni, S. P. w Pierzchnicy), ale również przywitaliśmy gości ze Szkoły Podstawowej w Chmielniku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Kijach- za co serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Zawsze warto mówić o tych, którzy pragną dzielić się tym co mają, by razem budować coś naprawdę dużego. Niebagatelne wsparcie otrzymaliśmy od Kancelarii Prezydenta RP, która okazała się być kompetentnym partnerem przy staraniach i objęciu Patronatu Narodowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości Konkursu Patriotycznego za co jesteśmy wdzięczni.

Plebiscyt współtworzyli: Świetlice Aktywator, Gminna Biblioteka Publiczna w Pierzchnicy, Gmina Pierzchnica na czele z Panem Wójtem Stanisławem Strąkiem, Fundacja Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, Kuratorium Oświaty w Kielcach, FRRP w Pierzchnicy, Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy,  Gmina Chmielnik reprezentowana przez Burmistrza Pana Pawła Wójcika, WDK w Kielcach, PSCK w Pińczowie, CHCK w Chmielniku, OMPiO w Kielcach, Przedsiębiorstwo Geologiczne SP. Z o. o. w Kielcach, Kino „Moskwa” w Kielcach, Przedsiębiorstwo Dafi w Kielcach, Centrum Muzyki Empire w Kielcach. Za wszystko składamy serdeczne podziękowania, bo czujemy, że to DUŻA wartość mieć tylu przychylnych ludzi, którzy współtworzą przestrzeń dla innych- uczących się i szukających czegoś dla siebie a ta inicjatywa może być bardzo pomocna.

Konkurs to wielomiesięczne przygotowania, dyskusje i rozmowy. Konkurs to wiara w ideę szerzenia patriotyzmu, walorów naszej polskiej kultury oraz możliwość na pokazanie talentów artystycznych- pełnych twórczego podejścia do szeroko rozumianej sztuki. Konkurs to przede wszystkim czas na spotkanie w atmosferze innej (może bardziej doniosłej, ważnej a co najważniejsze nieformalnej),  niż taka, którą proponuje współczesny świat. Zapraszając do innego świata, widzimy się za rok.

Kacper Idzik

SEP Kalejdoskop

czytano: 310 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2018-12-03 08:09:03

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy