Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Coś więcej o II Regionalnym Kongresie Młodzieżowych Rad

Strona główna » Aktualności » Coś więcej o II Regionalnym Kongresie Młodzieżowych Rad

Choć w naszej gminie formalnej Młodzieżowej Rady Gminy jeszcze nie ma, jednak nie znaczy to, że młodzież nie działa lub zostaje pomijana. Starając się wypełniać przestrzeń- dając narzędzia do działania powstała grupa „Młodych Aktywnych”, która zrzesza młode pokolenie mające w sobie wrażliwość społeczną i chęć zmiany swojej rzeczywistości. 

         Wykorzystując możliwość, dwie przedstawicielki naszej społeczności pierzchnickiej młodzieży (Ania i Asia) uczestniczyły w dwudniowym II Regionalnym Kongresie Młodzieżowych Rad Województwa Świętokrzyskiego w Wólce Milanowskiej. Tegoroczne spotkanie organizowało Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, przy merytorycznym wsparciu Rzecznika Młodzieży Świętokrzyskie- Pani Barbary Zamożniewicz i patronacie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Pana Adama Jarubasa.

Podczas pobytu uczyliśmy się poprzez integrację, warsztat i niekończące się rozmowy podczas przerw. Czas, który został zaplanowany wykorzystaliśmy maksymalnie, ponieważ każde z warsztatów czy prelekcji nie tylko było interesujące, ale również świetnie zorganizowane. Nie zabrakło możliwości relaksu jakim okazało się być wieczorne ognisko, przepyszne przekąski i wspólny śpiew przy gitarowych chwytach  (te warunki pozwoliły na jeszcze lepszą integrację zaangażowanej  młodzieży naszego województwa). Ciekawym i nowym rozwiązaniem była otwarta debata o nazwie Open Space, która dała dużą możliwość zaproponowania tematu, udziału w tematyce najbliższej sercu oraz otwartości na rozwiązania, które często nie były łatwe. Ania, Asia- przedstawicielki grupy „Młodzi Aktywni” podczas Kongresu pokazały się naprawdę z najlepszej strony pokazując: swoją społeczną aktywność, zaangażowanie i chęć bycia częścią czegoś fajnego.

Podsumowując, mogę zaryzykować stwierdzeniem, że jestem dumny z naszej pierzchnickiej młodzieży, która nie tylko chce, ale również działa. Możemy na Was liczyć każdego dnia, jesteście gotowi, żeby tworzyć swój młodzieńczy Świat, a przy tym dbać o wspólne- odpowiedzialne dobro. Dbajmy o to, żeby wrażliwość społeczna jaką posiadają, paliła się nieustannie, bo to jest PRZYSZŁOŚĆ GMINY PIERZCHNICA!

Dziękuję, Kacper Idzik

czytano: 371 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2017-10-30 15:10:01

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy