„Dzień seniora - spotkania z kulturą”
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy informuje o organizacji przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Lidera projektu „Tworzenie Lokalnych Systemów Wsparcia dla Seniorów” w dniu 24 kwietnia 2026 r. wydarzenia pn. „Dzień seniora -spotkania z kulturą” dla 30 osób – seniorów z terenu Gminy Pierzchnica, którzy biorą udział w projekcie „Tworzenie Lokalnych Systemów Wsparcia dla Seniorów”.
Głównym celem zaplanowanego działania jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez ich integrację i aktywizację społeczno -zdrowotną. Program spotkania obejmować będzie zwiedzanie marszałkowskich obiektów kultury, warsztaty historyczne przy kawie, zwiedzanie Kielc z przewodnikiem, obiad oraz na zakończenie udział w wydarzeniu artystycznym.
Program dnia
13.30 Zbiórka uczestników w ustalonym miejscu na terenie gminy i przejazd do Kielc
14.30 Uroczyste rozpoczęcie spotkania przed Bazyliką katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
14.45 Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem i warsztaty historyczne przy kawie- Pałacyk Zielińskego
15.30 Zwiedzanie Muzeum Narodowego w Kielcach
16.45 Obiad – restauracja Kielecka
18.00 Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach – spektakl „Profesor”
20.00 Powrót
W uroczystym rozpoczęciu wydarzenia udział weźmie m.in.: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pani Renata Janik oraz Dyrekcja ROPS. Do udziału w spotkaniu zaproszony został również rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. kpt. Marcin Bajur.
Zapisy na udział w wydarzeniu u Gminnych Koordynatorów ds. LSWS – siedziba MGOPS pok. nr 2, tel. 41 35-38-022