Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Wygrany pojedynek na szczycie

Dopiero ostatnia minuta doliczonego czasu gry przyniosła rozstrzygnięcie meczy lidera z wiceliderem. Cenne trzy punkty zapewnił strzałem głową nasz najskuteczniejszy zawodnik Jakub Majewski.

Goście przyjechali w jedenastoosobowym składzie, ze względu na mecz rozgrywany tego samego dnia przez pierwszy zespół z  Nidą Pińczów. Pierwsza połowa stała pod znakiem przewagi Żółto - Zielonych udokumentowanej bramką zdobytą w 20. minucie przez Pawła Ramiączka po strzale głową i dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Mindy. Chwilę później goście odgryźli się niebezpiecznym strzałem z pola karnego, wybronionym przez Bartłomieja Wysockiego. W 30. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunnie interweniował obrońca Polan i pokonał własnego bramkarza. Do przerwy nie udało się zmienić wyniku. Drugą połowę lepiej zaczęli goście, ale nie stworzyli sobie groźnej sytuacji strzeleckiej. Po godzinie gry zaczęli ponownie dominować nasi gracze i stworzyli sobie kilka doskonałych okazji, które jednak seryjnie marnowali. Ostatnia, desperacka próba przyniosła powodzenie i w doliczonym czasie gry bramkę szczupakiem zdobył Jakub Majewski.

Zwycięstwo pozwoliło zbliżyć się Polanom do lidera z Ostrowca Św. na 2 punkty i zwiększyć przewagę nad trzecim w tabeli Grodem Wiślica do 5 punktów. Do rozegrania zostało jeszcze 5 kolejek. W najbliższą sobotę (17 maja) Żółto - Zieloni rozegrają spotkanie wyjazdowe z GKS Świniary, a w niedzielę (25 maja) podejmować będą Gród Wiślica.

Polanie Muszkieter Pierzchnica       2 — 1  KSZO 1929 II Ostrowiec Św.

1 — 0                    20’ Paweł Ramiączek

1 — 1                    30’ samobójcza

2 — 1                    90’ Jakub Majewski

Polanie Muszkieter: Bartłomiej Wysocki — Marcin Pietrzyk, Karol Cielibała, Michał Klimek, Stanisław Dziedzic - Paweł Minda, Wojciech Kwaśniewski, Jacek Kraska (80’ Marek Ramiączek), Łukasz Kwaśniewski - Paweł Ramiączek (88’ Dawid Gwarek), Jakub Majewski