Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Polanie - GKS Świniary zapowiedź meczu

W niedzielę 13 października o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Lipowej Polanie Muszkieter Pierzchnica spotkają się z GKS Świniary.

Pierwszy raz w A klasie

                Z zespołem GKS Świniary zmierzyliśmy się dwukrotnie w klasie okręgowej w sezonie 2007/2008. Spotkanie jesienne przeszło do historii jako pierwsze zwycięstwo Polan na tym szczeblu. Nasz zespół prowadzony przez Tomasza Krężołka, po 3 wysokich porażkach odniósł w IV kolejce niespodziewane zwycięstwo w Świniarach 4:2. Bramki dla Żółto – Zielonych zdobyli wówczas: Michał Staszewski, Karol Stępnik, Jakub Majewski i Artur Marszałek. W naszym zespole debiutowali wówczas wypożyczeni z Korony Kielce: Michał Staszewski i Karol Stępnik.

                W rundzie wiosennej Żółto – Zieloni pod wodzą Sławomira Wojtasińskiego wygrali na wynajmowanym przez nas obiekcie w Chmielniku 3:0, po 2 trafieniach Marcina Gardiana i 1 Piotra Kubickiego.  

 

Wykaz dotychczasowych spotkań w lidze:

Sezon                    Dom       Wyjazd

2007/2008           3:0          4:2

           

Konfrontacje obu drużyn:

9. 09. 2007, Świniary

GKS Świniary – Polanie Pierzchnica            2:4

Bramki dla Polan: Michał Staszewski, Karol Stępnik, Jakub Majewski i Artur Marszałek

 

Michał Dygas – Wojciech Szczukiewicz, Piotr Borek, Paweł Ramiączek, Marek Łopaciński, Łukasz Kapusta, Artur Marszałek, Karol Stępnik, Łukasz Ogłoza, Michał Staszewski, Jakub Majewski, Piotr Rajecki

Trener: Tomasz Krężołek

 

20. 04. 2008, Chmielnik

Polanie Pierzchnica – GKS Świniary       3:0 (1:0)  

1:0 Kubicki Piotr 

2:0 Gardian Marcin 

3:0 Gardian Marcin

 

Michał Dygas – Hubert Zatorski (85’ Arkadiusz Ogłoza), Paweł Ramiączek, Bartłomiej Ramiączek, Wojciech Szczukiewicz – Arkadiusz Maciejski (77’ Piotr Rajecki), Łukasz Ogłoza (74’ Hubert Lipa), Piotr Kubicki, Łukasz Kapusta – Marcin Gardian, Artur Marszałek

Trener: Sławomir Wojtasiński

Goście

Zespół gości jest beniaminkiem, który po 3 latach starań powrócił do A klasy. Obecnie przeżywa słabszy okres, ale jeszcze 10 lat temu rywalizował na boiskach IV-ligowych. W tym sezonie GKS do tej pory punktował tylko u siebie (zwycięstwa z Rytwianami, Skalbmierzem i Wiślicą oraz remis z Łoniowem), mamy nadzieję że w najbliższej kolejce nie dojdzie do odwrócenia tego trendu. Zespół ze Świniar w spotkaniach wyjazdowych zdobył tylko 1 bramkę.

Najgroźniejsi w zespole GKS to: Łukasz Florys (4 gole) i kapitan Przemysław Kopeć (3).

 

Obóz gospodarzy

Po porażce w KSZO spadliśmy na drugie miejsce, ale nie spowodowało nadzwyczajnego spadku morale zespołu. Na tle mocnego rywala zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i zespół zawodnicy zapowiadają podtrzymanie dobrej dyspozycji. Czas na weryfikację tych zapewnień nadejdzie już w najbliższą niedzielę. Trener Łukasz Kwaśniewski ma dyspozycji pełną kadrę, poza etatowym do tej pory bramkarze Bartłomiejem Wysockim, który nie zagra z powodu kontuzji dłoni. Zastąpi go najprawdopodobniej 16 - letni Piotr Pietrzyk, który nieźle zaprezentował się już w ostatnim meczu. Szturmem miejsce w pierwszym składzie wywalczył sobie również 17 - letni obrońca Stanisław Dziedzic i nic nie zapowiada, by również w niedzielę nie wyszedł w pierwszej jedenastce.

Powtarza się, że klasowy zespół nie przegrywa dwóch spotkań z rzędu i mamy nadzieję, że weryfikacja wypadnie pomyślnie dla Żółto – Zielonych.

Po meczu najlepszy zawodnik Polan otrzyma nagrodę, prosimy więc o pozostanie na trybunach, by tuż po ostatnim gwizdku sędziego podziękować naszym zawodnikom za grę w tym spotkaniu i dowiedzieć się, kto indywidualnie został wyróżniony.

Łukasz Kwaśniewski: Spotkanie z KSZO pokazało, że mamy mocny zespół i nie powinniśmy podchodzić z nadmiernym respektem do kogokolwiek w naszej lidze. Analizowaliśmy to przegrane spotkanie z zawodnikami i odczucia wszystkich były podobne, że wynik był gorszy od gry. Szczęście było po stronie KSZO, ale pocieszeniem dla nas jest styl w jakim się zaprezentowaliśmy w pojedynku na szczycie. Do meczu ze Świniarami musimy podejść skoncentrowani, tylko w ten sposób będziemy mogli pokazać pełnię swoich umiejętności. Pozostało nam jeszcze 5 spotkań ligowych tej jesieni i trzeba w nich zdobyć możliwie najwięcej punktów, zwłaszcza że przynajmniej dwóch rywali (Gród i Koprzywianka) wydaje się mieć podobne cele w tym sezonie, co nasz zespół.

Sędziowie: Dariusz Frydryk , Tomasz Świdunowicz, Łukasz Pedryc

Sponsorem meczu jest firma: Transport Osobowo -  Ciężarowy S C Pietrzyk Waldemar Pietrzyk Tomasz

Zestaw par IX kolejki:

Polanie Muszkieter

Pierzchnica

GKS Świniary

:

Agricola Łoniów

Gród Wiślica

:

Zryw Zbigniewice

KSZO 1929 II

:

Zorza Tempo Pacanów

Victoria Skalbmierz

:

Koprzywianka

Nidzica

:

Wisła Nowy Korczyn

Baszta Rytwiany

:

OKS Opatów

Świt Ćmielów

:

10

PAŹ

2013

1241

razy

czytano

Gmina Pierzchnica

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.