Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Do ostatniej minuty trzymał w napięciu mecz rozegrany ostatniej niedzieli na stadionie przy ul. Lipowej w Pierzchnicy. Dzięki trafieniu swojego najlepszego strzelca Jakuba Majewskiego Żółto - Zieloni zdobyli komplet punktów i wskoczyli na pierwszą pozycję w tabeli.
Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy udokumentowanej dość szybko, bo w 20. minucie przez Dawida Gwarka, który  dokładne prostopadłe podanie Łukasza Kmiecika zamienił na bramkę ładną "podcinką" nad bramkarzem. Z prowadzenia nie cieszyliśmy się jednak długo, bo minutę później gości wyrównali po błędzie naszej obrony.
Druga połowa miała podobny przebieg. Lekka przewaga gospodarzy i bramka szybko zdobyta w podbramkowym zamieszaniu przez Pawła Ramiączka. po godzinie gry powinno być 3:1 dla Polan, lecz Pawła Ramiączka zawiodła skuteczność w starciu sam na sam z bramkarzem OKS.  W 70 minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Dawid Gwarek i chwilę później przekonaliśmy się o żywotności starego powiedzenia o niewykorzystanych sytuacjach, które lubią się mścić. Kontra gości została przerwana nieudanym wślizgiem Łukasza Kwaśniewskiego, co zostało ocenione przez arbitra jako przewinienie i rzut karny dla OKS. Pewnie wykonana jedenastka przez wyróżniającego się w drużynie z Opatowa, Sebastiana Rusaka sprawiła, że wynik znów był remisowy. Obie drużyny nie były zadowolone z braku rozstrzygnięcia i próbowały zdobyć zwycięską bramkę. W ostatniej akcji meczu zimną krew zachował kapitan Żółto - Zielonych Jakub Majewski, wprowadzając miejscową publiczność w euforię. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu i przyszedł czas na świętowanie wywalczonych po trudnym boju trzech punktów. W następnym spotkaniu 22 września Polanie zmierzą się w Ćmielowie z tamtejszym Świtem.
Mecz z OKS poza sportowymi emocjami dostarczył również wiele atrakcji kibicom, dzięki poczęstunkowi i nagrodom przygotowanym przez Zarząd Klubu we współpracy ze sponsorami.

2 — 1                    55’ Paweł Ramiączek
2 — 2                    75' Sebastian Rusak (k.)
3 — 2                    90’ Jakub Majewski

Polanie Muszkieter: Bartłomiej Wysocki 6 — Paweł Minda 7,5, Łukasz Kwaśniewski 7,5, Karol Cielibała 8, Marcin Pietrzyk 7,5 (85 Marcin Wojtasiński 1), Łukasz Bielawski 6,5 (60 Mateusz Frąk 3), Łukasz Kmiecik 6,5, Michał Rajek 6,5  (89 Stanisław Dziedzic), Paweł Ramiączek 7, Jakub Majewski 8, Dawid Gwarek 6 (75 Piotr Pietrzyk2).

14.   Wisła 5 2   8–15

Następne spotkanie na własnym stadionie Żółto - Zieloni rozegrają w ramach III rundy Pucharu Polski z IV-ligową Klimontowianką Klimontów 25 września o godz. 15.30. W niedzielę 29 września o godz. 15.00 zapraszamy natomiast na mecz ligowy Polanie Muszkieter Pierzchnica - Baszta Rytwiany.