Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 6 lutego 2011r. w Zespole Szkół w Pierzchnicy odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Człowiek Roku 2010.

 

TYTUŁ CZŁOWIEKA ROKU 2010

otrzymał

Pan Zdzisław Rękas

 

Całe swoje życie zawodowe  poświęcił pracy nauczycielskiej, wychował wiele pokoleń uczniów. Oprócz pracy zawodowej zaangażowany był w działalność samorządu gminnego. Pełnił funkcję zastępcy wójta, a następnie przez 8 lat przewodniczącego rady gminy.

Współtworzył i organizował wiele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Pierzchnica. Jako członek i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Pierzchnica  wspierał i inicjował wiele przedsięwzięć takich jak: budowa Pomnika Powstańców Styczniowych, budowa pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz uporządkowanie starego cmentarza na ulicy kieleckiej. Działa również w Stowarzyszeniu Pomoc Niepełnosprawnym w Osinach.

Od wielu lat  zasiada w Radzie Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica gdzie skutecznie wspiera Zarząd w rozwoju tej organizacji.

Jest również Prezesem Fundacji Dom Seniora Sue Ryder w Pierzchnicy gdzie dzięki swojemu zaangażowaniu doprowadził do dobrego jej funkcjonowania i zapełnienia wszystkich miejsc w Domu Seniora.

Pan Zdzisław Rękas to prawdziwy społecznik. Przede wszystkim jednak to człowiek prawy i uczynny, który w pełni zasługuje na tytuł Człowiek Roku 2010 w gminie Pierzchnica.

 

 

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

 

  1. Pani Teresa  Gwadowska ? nauczycielka matematyki w Zespole Szkół w Pierzchnicy. W zawodzie nauczyciela pracuje 26 lat. W tym okresie dała się poznać jako wyróżniający się nauczyciel matematyki. Jest doskonałym wychowawcą młodzieży. Uczy ją uczciwości, solidności, szacunku dla innych ludzi, tolerancji. Jej uczniowie biorą udział w olimpiadach matematycznych na szczeblu powiatu i województwa. Dwoje uczniów zdobyło tytuł laureata olimpiady matematycznej, wielu było jej finalistami. Dużo czasu poświęca uczniom z obniżonymi wymaganiami. Napisała program autorski do zajęć wyrównawczych do programu ?Matematyka krok po kroku?. Ma na swoim koncie wiele publikacji w prasie pedagogicznej. W Gimnazjum jest liderem Zespołu Nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Jest współautorką podręcznika do nauczania matematyki w gimnazjum pt. ?Nie tylko wynik?. Ukazały się już podręczniki do klasy I i II, a w tym roku ukaże się do klasy III. Podręcznik został zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej jako ogólnopolski. Takich podręczników do nauczania matematyki jest w kraju 7-8. Osiągnięcie pani Gwadowskiej jest pierwszym w dziejach pierzchnickiej oświaty dlatego kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie w konkursie Człowiek Roku 2010.

 

  1. Elżbieta Stępień ? jest nauczycielem z wieloletnim stażem. Pełni funkcje prezesa Stowarzyszenia Oświatowo-Kulturalnego w Skrzelczycach, które działa od 2002r. Jest to osoba przedsiębiorcza, z sukcesem zorganizowała wiele imprez takich jak: półkolonie w Kaczynie, kolonie w Wiśle, Krynicy. Organizuje wyjazdy do teatru, na koncerty do amfiteatru na kadzielni jak również spotkania integracyjne osób starszych z naszej gminy z podopiecznymi Domu Opieki Rodzinnej. Jest również pomysłodawczynią i organizatorką festynów świętojańskich w Skrzelczycach. Jednym z ważniejszych jej osiągnięć było zrealizowanie projektu ?Sobotnie muzykowanie? w ramach którego dzieci uczyły się grać na organach. Pragnę zaznaczyć, że spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaowocowały występami w kościołach, domach opieki oraz na festynach. Również dzięki jej staraniom udało się wyremontować kapiczne św. Antoniego w Skrzelczycach.

 

  1. Romuald Sadowski ? człowiek zaangażowany w życie kulturalne  i sportowe naszej gminy. Dzięki jego staraniom mogliśmy brać udział już dwukrotnie w montażu słowno-muzycznym związanym z Bożym Narodzeniem prezentowanym w Kościele Parafialnym w Pierzchnicy.  Pan Sadowski to człowiek wielkiego serca, wrażliwy na ludzkie nieszczęście. Zaangażował się w organizację pomocy dla powodzian z Gminy Łubnice i wspólnie z innymi nielicznymi przedsiębiorcami z naszej gminy zgromadził i dostarczył fundusze z przeznaczeniem na doraźna pomoc dla poszkodowanych. Przede wszystkim jednak jest to człowiek, który promuje naszą gminę i region rozwijając jednocześnie swoje rozliczne zainteresowania. Nie każda gmina może poszczycić się swoimi śladami na szczytach Koron Świata. Swoimi doświadczeniami i wrażeniami z wypraw chętnie dzieli się z dziećmi i młodzieżą naszych szkół wskazując im drogę jak można realizować siebie i swoje marzenia.

 

 

 

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

 

  1. 1.      Pan Adam Kmieck  ? długoletni pracownik Urzędu Gminy Pierzchnica a wcześniej instytucji obsług sektora rolnictwa. Zaangażowany w budowę wodociągów i kanalizacji w gminie Pierzchnica. Był organizatorem i jednym z założycieli Fundacji Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy. Był również Prezesem Fundacji i to za jego kadencji powstał obiekt Dom Seniora i zorganizowane zostały miejsca pracy. Jest człowiekiem uczynnym i wrażliwym na ludzka krzywdę. Obecnie pracuje w sąsiedniej gminie, ale nadal pełni funkcję członka Rady Fundacji Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy , działając tam aktywnie. Jest to podziękowanie za jego zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz naszej gminy. 

 

  1. 2.      Zespół Ludowy Pierzchniczanki ? Zespół działa na terenie naszej gminy od kilkudziesięciu lat, prowadząc działalność kulturalną w zakresie kultywowania tradycji ludowych naszego regionu. W swoim repertuarze ma pieśni i przyśpiewki wywodzące się z tradycji regionu świętokrzyskiego, a w szczególności sławi ziemię pierzchnicką. Reprezentuje również gminę w przeglądach zespołów folklorystycznych i uświetnia uroczystości lokalne. Jest to podziękowanie za wytrwałość i zachęta aby zespół nadal kultywował lokalna pierzchnicka tradycję.

 

 

 

07

LUT

2011

1748

razy

czytano

3924/4021

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Zdjęcie: Komunikat dot. zwrotu podatku akcyzowego zawartego w ...

Gmina Pierzchnica

Komunikat dot. zwrotu podatku akcyzowego zawartego w ...

12

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 08:38 dnia 12.07.2024

12

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 149/2024

12

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 87/2024

12

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN ! Wojewódzki Fundusz Ochrony ...

12

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 14:44 dnia 11.07.2024

11

lip

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.