Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

15 lutego w budynku Zespołu Szkół w Pierzchnicy odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Człowiek Roku.

Człowiekiem Roku 2008 został Czesław Kapusta za pracę społeczną na rzecz Gminy. Pan Czesław jak nikt inny bierze czynny udział w pracach na rzecz Pierzchnicy, szkoły, parafii czy też klubu sportowego, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy trzeba było przygotować boisko tak, aby już od nowego sezonu można było z niego korzystać. Nigdy nie odmówił swojego udziału, używając przy tym własnego sprzętu. Również finansowo wspierał imprezy szkolne i klubowe. Z cała odpowiedzialnością można powiedzieć, że może być wzorem do naśladowania jako społecznik, obywatel, mąż, ojciec i człowiek.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Stanisław Duda za napisanie książki pt. „Rośliny chronione na terenie gminy Pierzchnica i w okolicy”. Publikacja ta wzbogaciła zbiór opracowań o naszej gminie i jest niezwykle wartościową pozycją opisującą bogactwo przyrodnicze naszej małej ojczyzny. Została ona wydana przy udziale środków pozyskanych na wniosek złożony przez Fundację Rozwoju Regionu Pierzchnica w ramach Świętokrzyskiego Programu Odnowy Wsi realizowanego

przez Urząd Marszałkowski. Ponadto od wielu lat jest zaangażowany w działalność Klubu Sportowego Polanie. Będąc Wiceprezesem Fundacji

Rozwoju Regionu Pierzchnica kierował się dobrem lokalnej społeczności i popierał inicjatywy związane z dofinansowaniem przedsięwzięć służących dzieciom i młodzieży.

Monika Pawlik za pracę społeczną w Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pierzchnicy. Pani Monika od 7 lat pełni funkcje przewodniczącej tejże Rady. Jej działalność, zaangażowanie i ogromny wkład w funkcjonowanie Rady Rodziców przynosi korzyści dla ogółu uczniów, a także wpływa korzystnie na współpracę Rodziców z Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną. Od kilku lat pani Monika pozyskuje dla szkoły sponsorów, dzięki czemu imprezy szkolne: choinka, Dzień Dziecka, festyny szkolne są wzbogacane o atrakcyjne nagrody.

Stanisław Juszcze za działalność w Klubie Sportowym POLANIE. Pan Stanisław jest wieloletnim działaczem, bardzo zaangażowanym w życie Klubu. Bierze czynny udział w pracy Zarządu, a ponadto poświęca wiele czasu na poprawę stanu boiska. Włożył wiele pracy w remont murawy. Mimo licznych obowiązków znajduje czas na działalność społeczną, dając tym samym przykład właściwej postawy obywatelskiej.

Karolina Lipa za osiągnięcia sportowe. Mimo, że uprawianie lekkiej atletyki rozpoczęła w tym roku już odniosła znaczące sukcesy. Jest jedną z najlepszych juniorek w województwie. W biegu na 400 m wynikiem 61,04 sek. Zdobyła trzecia klasę sportową w tej konkurencji. Z powodzeniem startowała w drużynie Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w zawodach I ligi juniorów, a także w pierwszej lidze seniorów. Jest podstawową zawodniczką klubowej sztafety 4 x 400m, która należy do ścisłej czołówki krajowej. Jesteśmy przekonani, że wyróżnienie Karoliny za osiągnięcia sportowe w tym roku, będzie dla niej bardzo dobrą zachętą do dalszego treningu, podnoszenia swoich umiejętności i odnoszenia kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że przyczyni się także do zwiększenia zainteresowania sportem wśród młodych z terenu gminy.

Zespół Folklorystyczny „Pierzchniczanie” za promowanie naszej gminy. Zespół ten powstał przed pięcioma laty jako czteroosobowa Kapela Biesiadna. Obecnie skład zespołu powiększył się o siedmioosobowa grupę śpiewaczą. Zespół gra i śpiewa na imprezach folklorystycznych, patriotycznych, kościelnych i innych. Występuje na dożynkach gminnych, powiatowych i różnego rodzaju konkursach.

Najważniejsze osiągnięcia Zespołu to: III miejsce w XXXII Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem, udział w finale XV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i pastorałek we Włoszczowie i I miejsce w VIII Powiatowym przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Chmielniku. Swoją działalność zespół prowadzi społecznie. Graja na własnych instrumentach. Nie zdarzyło się, aby kiedykolwiek odmówili zagrania i zaśpiewania, czy to Fundacji Rozwoju regionu Pierzchnica, czy pensjonariuszom miejscowych domów opieki, czy też księżom.

Wyróżnienie specjalne (takie może otrzymać osoba zasłużona dla gminy, ale nie zamieszkała na jej terenie) otrzymał pan Edward Traczyński – etnograf, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu artykułów i książek z dziedziny etnografii i historii sztuki. Wędrując po naszych wioskach przeprowadził badania i ewidencją drewnianej zabudowy wsi z XIX i początków XX wieku. Powyższe badania uwieńczone zostały opracowaniem i wydaniem w 2008r. książki: „Gmina Pierzchnica. Budownictwo Ludowe”.

06

LIP

2004

2066

razy

czytano

4031/4039

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ...

19

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów

19

lip

2024

Zdjęcie: Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach zaprasza ...

Gmina Pierzchnica

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach zaprasza ...

19

lip

2024

Zdjęcie: Apel skierowany do rolników "Rolniku zadbaj o to, aby ...

Gmina Pierzchnica

Apel skierowany do rolników "Rolniku zadbaj o to, aby ...

19

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH ...

17

lip

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 91/2024

17

lip

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.