Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Były tulipany, były goździki, były życzenia, były uśmiechy - dla każdej z Pań

      „Niektórzy uważają to Święto za relikt przeszłości, pozostałość po PRL, ja jednak uważam, że jest to Święto godne poszanowania i zachowania jego tradycji w pełnym wymiarze, w pełnym poszanowaniu wobec każdej Kobiety” – mówił Stanisław Strąk Wójt Gminy Pierzchnica podczas lokalnych obchodów Dnia Kobiet w naszej Gminie.

Tegoroczne Święto Pań wypadło w piątek, a oficjalne jego uczczenie w większym gronie miało miejsce w sobotę. Tego dnia w trzech miejscach w naszej Gminie Panie obchodziły swoje święto w gronie bliskich, znajomych, współmieszkanek swojego sołectwa.

            W każdym ze spotkań uczestniczył, złożył serdeczne życzenia oraz wręczył kwiaty, Wójt Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk wraz z Panem Dariuszem Michalskim Prezesem Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica (Fundacja udzieliła finansowego wsparcia wszystkim trzem organizowanym dla Pań spotkaniom).

Organizatorem pierwszego spotkania z okazji Dnia Kobiet był Klub Seniora: Koło z Górek i Kaliny Góreckiej, którego opiekunem jest Pani Aneta Chmielewska, Koło z Brodów, którego opiekunem jest Pani Anetta Lulkowska oraz Koło z Maleszowej, którego opiekunem jest Pani Maria Szewczyk we współpracy z Radnymi: Panią Renatą Błaszczyk z Górek oraz Panem Sławomirem Rożkiewiczem z Maleszowej. Spotkanie miało miejsce w Finezji w Pierzchnicy, Panie zostały dowiezione specjalnie na tę okoliczność wynajętym autobusem. Po zajęciu przez Panie miejsc za stołami, na środek wystąpili Panowie: Wójt Stanisław Strąk, Prezes FRRP Dariusz Michalski, Radny Sławomir Rożkiewicz oraz biorący udział w części artystycznej Radosław Sroka, którzy złożyli Paniom najserdeczniejsze życzenia, a także wręczyli każdej Pani symbolicznego tulipana. Po ciepłym daniu, przy kawce, herbatce, cieście i innych przekąskach, młodzi artyści: Martyna Błaszczyk oraz Radosław Sroka zaprezentowali występ. Była recytacja wiersza Juliana Tuwima „ Od grzechu zaczął się jej świat”, było kilka utworów zaśpiewanych przy akompaniamencie gitary o Paniach i dla Pań. Występ Martyny i Radosława, bardzo się podobał, został nagrodzony gromkimi brawami. Spotkanie było przygotowane dla 70 osób. Finansowane ze składek uczestników, przy dotacji z FRRP oraz Radnych.

Podobne spotkanie miało miejsce w świetlicy w Wierzbiu. Organizatorem byli: Sołtys Stanisław Sopiecki oraz Radna Anna Topolska.  Wspólnie świętowało tutaj grono Pań z Wierzbia.

            Najbardziej wystawne było spotkanie przygotowane w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pierzchnicy przez Panią Monikę Pawlik Sołtysa Pierzchnicy wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Pierzchnicy dla Pań ze swojej miejscowości. Wynika to z dużego doświadczenia, jakie organizatorki nabyły podczas organizacji poprzednich tego typu spotkań – praktyka czyni mistrza. I tak właśnie, z mistrzowską precyzją Panie zadbały o każdy szczegół kobiecego spotkania. Począwszy od pięknych czerwono – białych i goździkowo – tiulowych dekoracji, poprzez niezapomniany dla podniebienia smak przepysznych dań, przekąsek i wypieków, aż po bawiące do łez występy młodych, zdolnych artystów: Karoliny Pawlik i Agnieszki Kułagowskiej, nie pomijając konkursów ani występów śpiewaczych zespołu Pierzchniczanki, oczywiście z zachowaniem poszanowania dla Wielkiego Postu – bez akompaniamentu muzycznego. Spotkanie miało bardzo ciepły, rodzinny charakter. Pani Monika i jej Mama są osobami, które swoją charyzmą potrafią każdego zaangażować do wspólnego biesiadowania, do chwili oderwania się od codziennych spraw i obowiązków, których na co dzień, każda z Pań ma bez liku. W podziękowaniu za tak wielkie serce na sali remizy strażackiej OSP w Pierzchnicy, blisko 150 głosów wraz zaśpiewało dla Pani Moniki serdeczne sto lat. Pani Sołtys zwróciła uwagę, że to wszystko, każde z takich spotkań, może się odbyć tylko dzięki aprobacie Pana Wójta, który jest człowiekiem otwartym na podejmowane inicjatywy, który chętnie przystaje na pomysły, które mogą wnieść coś pozytywnego w życie mieszkańców naszej Gminy, oraz mogą być dla nas korzystne.

            Po złożonych życzeniach, Pan Stanisław Strąk, Pan Dariusz Michalski oraz Pan Zdzisław Rękas wręczali każdej z obecnych Pań pachnącego goździka. Czekały na nie przygotowanie flakony z wodą, które nadały osobliwego uroku przepięknie teraz wyglądającym stołom. Przed wyjściem każda z Pań pamiętała, aby zabrać swój kwiat.

            Gościem uroczystego świętowania Dnia Kobiet był Pan Roman Armański, który otrzymał tytuł Honorowego Gościa spotkań organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołtysa Pierzchnicy.

Katarzyna Chmielewska

11

MAR

2013

35672

razy

czytano

1916/2811

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Policja

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.