Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pani Monika Pawlik Człowiekiem Roku 2012; Pan Tomasz Pietrzyk Przedsiębiorcą Roku 2012 - nagrody i wyróżnienia konkursowe przyznane


             W ostatnią niedzielę stycznia 2013 roku (27.01.2013r.) zostały wręczone tytuły oraz wyróżnienia w konkursach Człowiek Roku 2012 oraz Przedsiębiorca Roku 2012. Gala wręczania nagród miała miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pierzchnicy.

          Na uroczystość przybyło blisko 300 zaproszonych gości z terenu naszej gminy oraz przedstawiciele władz województwa, których, na wstępie, serdecznie powitał gospodarz naszej gminy, Pan Stanisław Strąk.

           Galę wręczania nagród i wyróżnień swoją obecnością uświetnili:

Pan Lucjan Pietrzczyk - Poseł na Sejm RP; Pan Mirosław Pawlak - Poseł na Sejm RP; Pan Piotr Żołądek – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego; Pan Michał Godowski – Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego; Pani Lidia Grzanka – reprezentowała Starostę Powiatu Kieleckiego Zdzisława Wrzałkę; Pan Marcin Dziewięcki – Zastępca Wójta Morawicy; Pan Stanisław Piotr Rękas – Radny Powiatu Kieleckiego; Pan Dariusz Michalski – współorganizator Gali – Prezes Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica; ks. kan. Marian Gawinek – Proboszcz Parafii Pierzchnica; Radni gminy Pierzchnica na czele z przewodniczącą Rady Gminy Panią Marią Łopatowską, Członkowie Rady i Zarządu FRRP na czele z przewodniczącą Panią Bożeną Petrus; dyrektorzy Szkół, kierownicy jednostek gminnych oraz prezesi i dyrektorzy innych podmiotów działających na terenie naszej gminy; sołtysi oraz prezesi organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy.

          Konferansjerami podczas uroczystości byli: Pani Jolanta Perlak oraz Pan Emil Karpiński, którzy przed ogłoszeniem nazwisk osób nagrodzonych i wyróżnionych, przybliżyli historię Konkursów.

             W tym roku jest to już czternasta edycja konkursu: Człowiek Roku Gminy Pierzchnica. Kandydatami mogły być osoby, które w sposób szczególny wykazały się w działalności społecznej, miały inne istotne osiągnięcia lub też przyczyniły się do promocji gminy.

W przeciągu minionych lat tytuł Człowieka Roku został wręczony trzynastu osobom, wyróżnienia otrzymało 35 osób, wyróżnienia specjalne zostały przyznane 16 osobom. Poza osobami indywidualnymi nagradzane wyróżnieniami były także 3 zespoły folklorystyczne oraz jedno stowarzyszenie.

Organizatorem konkursu Człowiek Roku jest Samorząd Gminy Pierzchnica. W 1999 roku Rada Gminy uchwaliła konkurs Człowiek Roku. Określono cel konkursu, dziedziny osiągnieć kandydatów:

             Osiągnięcia w pracy społecznej;

             Wykazanie się pozytywnymi postawami obywatelskimi;

             Prowadzenie działalności charytatywnej;

             Współpraca z osobami niepełnosprawnymi lub opieka nad nimi;

             Praca z osobami uzależnionymi;

             Osiągnięcie wyników w różnych dziedzinach, które znalazły uznanie społeczne;

             Praca z młodzieżą,

ponadto określono termin oraz zasady rozstrzygnięcia. W 2002 roku uzupełniono merytoryczne treści.

              Organizatorem konkursu Przedsiębiorca Roku jest Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica. Zarząd Fundacji w 2008 roku podjął decyzję o ustanowieniu tytuł: „Przedsiębiorca Roku........ Gminy Pierzchnica”.

Laureatem konkursu może zostać przedsiębiorca (menadżer) prowadzący podmiot gospodarczy na terenie gminy Pierzchnica, który wyróżnił się w danym roku i miał istotne osiągnięcia w rozwoju firmy, tworzeniu miejsc pracy, uzyskiwał nagrody i wyróżnienia w innych konkursach, działał charytatywnie i ogólnospołecznie. Nagrodę „Przedsiębiorca Roku .... Gminy Pierzchnica” można otrzymać nie częściej niż raz na 5 lat, natomiast wyróżnienie nie częściej niż raz na 3 lata.

Po przypomnieniu laureatów poprzednich lat nadszedł najbardziej oczekiwany moment: ogłoszenie wyników.

      Jako pierwszy rozstrzygnięty został konkurs Przedsiębiorca Roku 2012. Wyniki odczytał i nagrody wręczył Pan Dariusz Michalski Prezes Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica wraz z panem Zdzisławem Rękasem Wiceprezesem Zarządu Fundacji.

Tytuł „Przedsiębiorca Roku 2012 Gminy Pierzchnica”

Przyznano dla Pana Tomasza Pietrzyk - właściciela firmy: „Transport Osobowo – Ciężarowy” za:

             rozwój firmy,

             tworzenie miejsc pracy,

             rzetelność i profesjonalność w świadczeniu usług.

 

DWA WYRÓŻNIENIA DLA:

Pana Ryszarda Wójcik - właściciela Firmy Handlowo - Usługowej w Ujnach za:

             rozwój firmy,

             tworzenie miejsc pracy,

             rzetelność i profesjonalny sposób świadczenia usług.

Pani Moniki Nowak - właścicielki Zakładu Fryzjerskiego „WIKI” w Pierzchnicy za:

·                    rozwój firmy,

·                    tworzenie miejsc pracy,

·                    uzyskiwanie nagród i wyróżnień w innych konkursach, rzetelność i profesjonalizm w   świadczeniu usług.

 

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE dla osób prowadzących działalność nie zamieszkałych na terenie naszej gminy:

Pana Andrzeja Borowieckiego - właściciela Firmy – Borowiecki oraz zarządzającego  Domem Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy za:

·                    rozwój firmy,

·                    tworzenie miejsc pracy,

·                    uzyskiwanie nagród i wyróżnień w innych konkursach, działalność charytatywną i          ogólnospołeczną

 

Człowiekiem Roku 2012 została Pani Monika Pawlik.

       Jest to osoba o niezwykłym temperamencie, twórcza, kreatywna i konsekwentnie dążąca do celu. Gdy na początku 2011 roku, została wybrana na sołtysa, to w Pierzchnicy autentycznie się zmieniło. Organizowane wspólnie z Kołem Gospodyń spotkania: Wigilia, Dzień Kobiet spowodowały, że mieszkańcy Pierzchnicy poczuli się dowartościowani.

      Pani Monika Pawlik zaraża innych swoim optymizmem i pogodą ducha – zawsze znajdzie dobre słowo i każdego obdarzy miłym uśmiechem. Swoim urokiem ujmuje każdego. Jest niezwykle zaangażowana od bardzo wielu lat w działalność w Radzie Rodziców. Ma szczególny dar jednoczenia wokół siebie ludzi. Drzwi jej domu są zawsze otwarte dla każdego potrzebującego.

          Ta aktywność na rzecz mieszkańców została dostrzeżona i doceniona na Zjeździe Sołtysów w Wąchocku w 2012 roku, kiedy to przyznano jej wyróżnienie Sołtysa Roku.

Pani Monice serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

 Wyróżnienia otrzymali:

  1. Państwo Beata i Zbigniew Osman

           Są to osoby, które cechują się dobrocią i życzliwością. Prowadzą Skład Budowlany MOTOZBYCH w Pierzchnicy.

          Pani Beata była laureatem nagrody głównej Przedsiębiorca Roku 2009 Gminy Pierzchnica oraz wielokrotnie nominowana do konkursu Kobieta Przedsiębiorcza organizowanego przez Echo Dnia.

           Wyróżnienie w konkursie Człowiek Roku 2012 przyznano za działalność charytatywno – sponsorską.

            Wielokrotnie Państwo Beata i Zbigniew Osman wspierali finansowo oraz materialnie różnego rodzaju przedsięwzięcia: czy to sportowe czy kulturalne. Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Pierzchnicy zawsze mogła liczyć na pomoc przy organizacji przedsięwzięć dla dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich obdarowanych.

 

  1. Pan Zbigniew Hołody

                Od bardzo wielu lat pracuje w naszym ośrodku zdrowia i niesie pomoc wszystkim potrzebującym, jako lekarz rodzinny. Jest osobą oddaną pacjentom i zawsze gotowy by służyć. Niesie to, co dla nas najcenniejsze, czyli ratuje nasze zdrowie i życie. Należy podkreślić, że w okresach nasilonych chorób: grypa, przeziębienie – przyjmuje nawet do późnych godzin nocnych – żaden pacjent nie pozostał bez udzielenia porady. Traktuje swoją pracę nie tylko jako zawód, ale także jako misję. Cechuje go niezwykła cierpliwość oraz spokój.

 

  1. Pani Barbara Sędzimir

        Jest zaangażowana w działalność społeczną od bardzo wielu lat, jako przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole w Drugni oraz Prezes Stowarzyszenia Oświatowo – Kulturalnego w Drugni. Organizowała wiele wycieczek i przedsięwzięć na rzecz uczniów. Zawsze otwarta i zawsze gotowa do pomocy. Obecnie pełni funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Pomoc Niepełnosprawnym w Osinach i aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych.

Po śmierci męża samotnie wychowuje czworo dzieci, prowadzi działalność gospodarczą.

Jej postawa jak najbardziej zasługuje na wyróżnienie.

 

  1. Gumieniczanki

    Zespół ludowy, który kultywuje piękne tradycje śpiewaniem piosenek i przyśpiewek. Obecnie aktywnie działa uświetniając swoimi występami uroczystości gminne: Dożynki, Dni Pierzchnicy i inne.

        Zespół pozyskał środki ze Wspólnoty Gruntowej w Gumienicach i zakupił piękne stroje.

        Organizują także spotkania integracyjne dla mieszkańców Gumienic. Są piękną wizytówką nie tylko Gumienic, ale także całej gminy. Realizując swoje pasje dają przykład, że można coś robić bezinteresownie dla innych.

                 Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za okazane postawy społeczne oraz życzymy dalszych sukcesów.

                Podczas uroczystości zespół Twenty One zaprezentował kilka znanych i lubianych utworów muzycznych, porywając tym samym odważnych do tańca.           Ostatnim punktem programu był poczęstunek, który przygotowały Panie kucharki z Zespołu Szkół w Pierzchnicy. Wszyscy goście degustowali serwowane przystawki, które, jak zawsze, były wyśmienite.

                Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Halina Ryśkiewicz. Dekorację sceniczną przygotowali pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Osin, pracownicy Gminnej Biblioteki oraz pracownicy Zespołu Szkół w Pierzchnicy.

 

28

STY

2013

25472

razy

czytano

3091/3946

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 14:58 dnia 24.05.2024

24

maj

2024

Zdjęcie: iNFORMACJA ARiMR DOT. przyjmowaniA wniosków OD ...

Gmina Pierzchnica

iNFORMACJA ARiMR DOT. przyjmowaniA wniosków OD ...

24

maj

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 54/2024

24

maj

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 06:12 dnia 24.05.2024

24

maj

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Informacja dotycząca programu ...

24

maj

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 14:17 dnia 23.05.2024

23

maj

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.