Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Klocki MOVIE, hipoterapia – aktywności dla dzieci.

Strona główna » Aktualności » Klocki MOVIE, hipoterapia – aktywności dla dzieci.

Klocki MOVIE, hipoterapia – aktywności dla dzieci

Mając na uwadze słowa Marii Montessori „Kiedy dzieci mają bezpośredni kontakt z przyrodą, wtedy nagle wychodzi z nich cała ich siła” przekazujemy i dajemy dzieciom możliwość, szansę, wybór do działania w zgodzie z przyrodą, do bezpośredniego kontaktu z nią. Takie formy aktywności pokazują wartość działań realizowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy w ramach projektu „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”.

Zarówno zajęcia z hipoterapii jak i zajęcia ruchowe z wykorzystaniem układanki sensorycznej Klocki MOVIE dają radość, spokój, zabawę, możliwość wysiłku ruchowego uczestniczącym dzieciom. A dzięki sprzyjającej aurze obecne zajęcia odbywają się na łonie natury w promieniach słońca, pod delikatnym cieniem rosnącego nieopodal drzewa lub po prostu na trawie, gdzie można pobiegać w samych skarpetkach, żeby móc poczuć co jest pod stopą? Czy to coś kłującego, drapiącego, delikatnie łaskoczącego? Można również pogłaskać współtowarzysza zajęć – konia, podać mu marchewkę wyrażającą wdzięczność za dobry, wspólny czas. Bo dzięki temu uwrażliwiamy, zarówno zmysły jak również młodego człowieka na to co nas otacza, co nam pomaga, co jest wokół. Pokazujemy, że można i warto w spokoju i ciszy poczuć radość, szczęście, wyzwanie, lekki niepokój związany z przekraczaniem własnych granic. Właśnie o to chodzi w naszych działaniach. Proponujemy, zachęcamy, zapraszamy i pokazujemy różne formy wsparcia każdego człowieka niezależnie od wszelkich okoliczności.

Zapraszam do zapoznania się z fotorelacją oraz do obserwowania kolejnych działań.

Do zobaczenia na różnych ścieżkach działań projektowych.

 

Martyna Jamrożek

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy

czytano: 83 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2020-08-25 14:57:53

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • IMG_20200227_092117
 • IMG_20200227_092126_1
 • DJI_0015_3
 • DJI_0086
 • DJI_0066
 • DJI_0037
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy