Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

WITAJ PIERWSZA KLASO Ślubowanie 2012

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
30 października 2012r.od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej  w Pierzchnicy. Uczniowie dwóch klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby Ślubowanie Pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł upragniony,  długo wyczekiwany  moment.  Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem Flagi  i odśpiewaniem  Hymnu Polski. Następnie przewodnicząca szkoły  i Pani Dyrektor  powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów klas I-III, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddała głos". Dzieci w kolorowej scenerii szkolnych atrybutów zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie recytując wiersze  i śpiewając piosenki. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach  i przypiętymi na lewej stronie piersi w barwach narodowych  kotylionach - pierwszacy błysnęli talentem. Zdyscyplinowanie, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej przedstawiciel pierwszaków  oraz rodziców zwrócili się do Pani Dyrektor z prośbą o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej przez pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Dla upamiętnienia Ślubowania każdy uczeń otrzymał Akt Ślubowania i legitymację szkolną.
Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Ksiądz Proboszcz udzielił Pierwszakom błogosławieństwa na rozpoczętą drogę edukacji. Uśmiechnięci Pierwszoklasi
ści przyjęli życzenia i prezenty ufundowane przez Radę Rodziców  i uczniów klas  II. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali "słodkie" przyjęcie w klasach.
 

Pierwszoklasistom udanego pierwszego występu gratulował  pan Wójt Stanisław Strąk, który po uroczystości rozdawał słodkie upominki.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielusukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami, naszej szkolnej rodziny. Uroczystość Ślubowania klas  I przygotowały  wychowawczynie: p. Barbara Miszczyk,  p. Mariola Ksel.

Barbara Miszczyk

 


 

31

PAŹ

2012

3295

razy

czytano

3191/3974

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

IV Program grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich ...

14

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy ...

11

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

XVII Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu ...

11

cze

2024

Zdjęcie: Zapraszamy na spotkanie informacyjne z ...

Gmina Pierzchnica

Zapraszamy na spotkanie informacyjne z ...

11

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 14:48 dnia 10.06.2024

10

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 11:23 dnia 10.06.2024

10

cze

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.