Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

DZIEŃ Z PISARKĄ MONIKĄ SAWICKĄ-KACPRZAK W MGBP W PIERZCHNICY

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ Z PISARKĄ MONIKĄ SAWICKĄ-KACPRZAK W MGBP W PIERZCHNICY

Dnia17 grudnia 2019 r. w MGBP w Pierzchnicy odbyło się spotkanie autorskie. Gościliśmy Panią Monikę Sawicką-Kacprzak, polską prozaiczkę pisząca zarówno dla starszego jaki najmłodszego pokolenia odbiorców.

Odbyły się 3 zajęcia warsztatowe w trzech grupach wiekowych i jedno spotkanie dla osób dorosłych. Dla klasy 0 pisarka przeprowadziła zajęcia o tematyce „Kajtusiowe opowieści”. Klasy I a i b uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-poznawczych pt. „Święty, święty czyli kto przynosi prezenty. Najstarszą grupę młodzieży czyli klasy VIII a i b pisarka wprowadziła w świat dziennikarski za pomocą warsztatu „I ty możesz zostać dziennikarzem”.

Pani Monika Sawicka-Kacprzak podczas spotkania z dorosłymi przybliżyła początki swojej drogi literackiej. Jej debiut literacki zatytułowany „Kruchość porcelany” odsłania kruchość ludzkiego życia. Powieści pisarki mogą pełnić rolę terapeutyczną, ponieważ autorka przemyca w nich cenne informacje na temat różnych rodzajów przemocy, których w obecnych czasach doświadczamy. Za pomocą treści literackich podpowiada, że w takich sytuacjach należy zawalczyć o siebie.

W spotkaniu, które przebiegało pod hasłem „Miłość niejedno ma imię”. Autorka przypomniała o tym, ze ludzie maja tylko jedno życie i powinni je bardziej szanować, a o siebie troszczyć się mocniej. Pielęgnować miłość, przyjaźń i realizować marzenia.

Spotkanie wywołało wśród uczestników wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Na zakończenie można było nabyć książki z dedykacją i autografem.

 

Danuta Sojda

czytano: 210 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-12-23 09:34:15

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • black_and_white_photo_travel_influencer_digital315
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy