Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Niecodzienność w codzienności - kolejne spotkanie Grupy Wsparcia

Strona główna » Aktualności » Niecodzienność w codzienności - kolejne spotkanie Grupy Wsparcia

„Szczęście?

To co dzień dostać jeden uśmiech...” /Wł. Broniewski/

            W trakcie trwania kolejnego spotkania Grupy Wsparcia wszelkich uśmiechów pojawiało się wiele. Ujawniały się one w różnych momentach, były dowodem doświadczania codzienności, wykonywania swoich obowiazków, przeżywanych emocji, odczuć, ukazywały niepokoje, lęki, a nawet niepowodzenia.

            To wspólne spotkanie zawierało kilka innowacji. Odbyło się w nowym miejscu, w Sali Światła w Domu Seniora im. Sue Ryder. Pojawiła się możliwość, aby choć na chwilę oderwać się od codzienności, przy promieniach, błyskach, falach wszechobecnego, delikatnego światła, które wprowadzało błogi stan spokoju, lekkości oraz możliwość oderwania od rzeczywistości. Dodatkowo, był to dzień – niespodzianka. Okazał się również inspiracją dla uczestniczek do wykazania się wrażliwością na drugiego człowieka, zespołowym działaniem, zaangażowaniem w wykonanie wspólnego pomysłu oraz odpowiedzialnością za team, który razem tworzą.

            W trakcie spotkania pojawiła się również wolna przestrzeń, którą zagospodarowały same dziewczyny. A wtedy opowiadały, słuchały, wzruszały się, doceniały siebie wzajemnie. Wspólnie uzupełniały zdania:

Na pewno nie wiesz o mnie, że …

Chciałabym Ci powiedzieć, że …

W swoim życiu zmieniłabym...

Pojawiały się marzenia, wątpliowosci, obawy, lęki i hasła – „prawo jazdy”, „wszystko i nic”,”język angielski”, „wtedy powinnam brać te leki”, „dwunastu apostołów”, „dobrze się z Wami czuję”... i wiele innych, mądrych, wartościowych i ważnych dla każdej z uczestniczek.

            Zawiązana i działająca Grupa Wsparcia jest odpowiedzią na potrzeby osób w niej uczestniczących. Wciąż pojawiaja się nowe pomysły, sugestie. Jest szansa na wspólną twórczość:) jako wyraz tego co same tworzą, robią, kreują i w czym uczestniczą.

             Podsumowaniem i puentą ostatniego spotkania może być cytat filmowy „każda mijająca minuta to kolejna szansa, aby coś zmienić” co uczestniczki Grupy Wsparcia staraja się czynić.  Pomimo tego, że czasami otaczający świat, ludzie, zastana rzeczywistość ograniczają, oponują, negują. Jednak, jak same zaznaczają, starają się być w swojej codzienności dzielne. Za co warto je doceniać, szanować i obdarować każdą z nich przy najbliższym, niespodziewanym spotkaniu (w domu, w sklepie, szkole, przed gabinetem lekarskim, na ulicy itp.) choćby delikatnym uśmiechem wsparcia:)

 

                                                           Do czego niezmiernie zachęcam

                                                           Martyna Jamrożek

                                                           Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy

 

 

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pierzchnicy partner projektu „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej” działania podejmowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz przedstawicielami samorządów gminnych.

 

czytano: 166 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-09-26 14:39:57

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • black_and_white_photo_travel_influencer_digital315
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy