Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Pierzchnicy

Strona główna » Aktualności » Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Pierzchnicy

                W niedzielny poranek 14. lipca 2019r. na boisku Klubu Sportowego Polanie w Pierzchnicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem Sędziów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach stanęli reprezentanci wszystkich sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pierzchnica, tj. OSP Skrzelczyce, OSP Gumienice, OSP Drugnia, OSP Osiny, OSP Maleszowa i OSP Pierzchnica.

                Organizatorami niedzielnych zawodów był Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pierzchnicy Zdzisław Ryśkiewicz oraz Komendant Gminny Sławomir Rożkiewicz. Rolę gospodarza pełnili druhowie z OSP Drugnia na czele z Wiceprezesem Stanisławem Kwapiszem. Zawody rozpoczęły się złożeniem przez Prezesa ZOG ZOSP RP w Pierzchnicy Zdzisława Ryśkiewicza meldunku gotowości męskich drużyn seniorów OSP do zawodów.

                Zawody sportowo-pożarnicze OSP to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla kibiców. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie słabych i mocnych stron, co pozwala w przyszłości lepiej przygotować się do prawdziwych działań ratowniczo-gaśniczych. Zawody przeprowadza się w dwóch konkurencjach:

- pierwszy etap to sztafeta  pożarnicza 7x50 z przeszkodami, gdzie liczył się czas i precyzja,

- drugi etap to ćwiczenia bojowe, czyli rozłożenie węża, doprowadzenie wody i skierowanie strumienia w określony cel, strącenie pachołków i tarczy.

                Niestety złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły na ukończenie drugiego etapu zawodów, dlatego wyniki zostały rozstrzygnięte na podstawie punktacji uzyskanej z pierwszego etapu – po ukończeniu przez drużyny sztafety pożarniczej. Najlepszymi okazali się  druhowie z jednostki OSP Skrzelczyce.

                Klasyfikacja  przedstawia się następująco:

I miejsce               OSP SKRZELCZYCE                     z wynikiem 62,09 pkt.     

II miejsce             OSP DRUGNIA                                z wynikiem 66,08 pkt.

III miejsce            OSP PIERZCHNICA                         z wynikiem 66,10 pkt.

IV miejsce            OSP MALESZOWA                         z wynikiem 67,78 pkt.

V miejsce              OSP GUMIENICE                           z wynikiem 69,31 pkt.

VI miejsce            OSP OSINY                                    z wynikiem 71,11 pkt.

 

                Po odczytaniu wyników przez Sędziego Głównego bryg.mgr.inż. Marcina Charubę, drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne na zakup umundurowania lub sprzętu pożarniczego dla jednostki, ufundowane przez Samorząd Gminy Pierzchnica. Na zakończenie zawodów zorganizowano poczęstunek dla druhów.

                Samorząd Gminy Pierzchnica składa serdeczne podziękowania dla Komendy Miejskiej PSP w Kielcach za wypożyczenie toru przeszkód i motopompy oraz za sprawne przeprowadzenie zawodów przez Komisję Sędziowską.

Ewelina Kwiecień

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 441 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-07-16 07:20:58

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • black_and_white_photo_travel_influencer_digital315
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy