Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

#Internetowy meeting

Strona główna » Aktualności » #Internetowy meeting

25.02.2019 Młodzi Eksperci ze świetlicy AKTYWATOR w Skrzelczycach zaprosili uczniów, nauczycieli, rodziców na #Internetowy meeting. Miejscem spotkania była Społeczna Szkoła Podstawowa w Drugni. Wydarzenie miało charakter wolnej przestrzeni, w której można było dyskutować, zadawać pytania, dowiadywać się oraz wyrażać swoje zdanie, niejednokrotnie odmienne, przeciwne od tego, które prezentowała młodzież. Podczas meetingu swoje pasje przedstawiły również dziewczyny, które prowadzą swój kanał  m.in. na YouTube oraz Tik-Tok. 
W trakcie #Internetowego meetingu wspólnie rozmawialiśmy o zagrożeniach płynących z nieświadomego korzystania z Internetu, o zasadach panujących w mediach społecznościowych, o tym czym dla młodych osób jest smartfon oraz czy chcieliby czasami od niego odpocząć, ile czasu zajmuje im korzystanie wszelkich aplikacji mobilnych. Była również możliwość posłuchania sióstr @kasiaandisia. Dziewczyny opowiedziały o własnych doświadczeniach związanych z korzystaniem z Social Media. Pokazały, że można być dobrą uczennicą, studentką, wartościową młodą, kobietą, mieć rewelacyjne relacje z rodzicami, a przy tym funkcjonować w mediach społecznościowych. 
Refleksje, które nasuwają się po zakończeniu #Internetowego meetingu związane są z tym, że Młodzi Eksperci po raz kolejny udowodnili, że owszem działają w mediach społecznościowych bo taki jest XXI wiek, jednak kiedy otrzymują propozycję, wykorzystują ją i angażują się z dużą świadomością w działania, które proponują im dorośli czyli my wychowawcy, opiekunowie, rodzice. Ważny jest jednak styl zaproszenia, komunikacji, rozmowy, wsparcia. Jako dorośli pokazujmy młodzieży, że chcemy być z nimi, przy nich dla nich nawet jeśli czasami nie do końca zgadzamy się z ich poglądami. Bo przecież nie chodzi o to kto ma rację, a o to aby BYĆ I DZIAŁAĆ RAZEM Z MŁODYMI, AKTYWNYMI, ŚWIADOMYMI LUDŹMI.
Warto dodać, że #Internetowy meeting odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, głównym partnerem wydarzenia była Fundacja Orange, patronat honorowy objęło m.in.  Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

czytano: 256 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-03-04 10:24:53

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy