Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Strażackie Spotkanie Opłatkowe 2019

Strona główna » Aktualności » Strażackie Spotkanie Opłatkowe 2019

            Wola niesienia bezinteresownej pomocy, tradycje, a także poświęcenie w obliczu zagrożenia stanowią niepodważalne wartości dla strażaków ochotników. Druhowie wielokrotnie dowodzą, że to bezinteresowna służba innym, to zaszczyt, ale też i obowiązek. Organizowane od wielu lat strażackie spotkania opłatkowe stają się okazją do podsumowań, podziękowań i życzeń.

            W niedzielę 13. stycznia 2019r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pierzchnicy odbyło się Strażackie Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisława Strąka przy współpracy z Prezesem ZOG ZOSP RP w Pierzchnicy Zdzisławem Ryśkiewiczem. Podczas spotkania obecni byli druhowie z OSP Pierzchnica, Gumienice, Skrzelczyce, Maleszowa, Osiny oraz Drugnia, a także członkowie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Pierzchnicy.

            ZOG ZOSP RP Zdzisław Ryśkiewicz witając serdecznie wszystkich zgromadzonych uczestników, prosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych druhów. Następnie głos zabrał Burmistrz Stanisław Strąk, zwracając szczególną uwagę na zaangażowanie i ofiarność strażaków, podziękował za chęć niesienia pomocy oraz złożył najlepsze życzenia dla wszystkich druhów. W nastrój spotkania opłatkowego wprowadził  Ks. Proboszcz Marian Gawinek, który odczytał fragment Pisma Świętego, pobłogosławił opłatki oraz odmówił modlitwę. Po czym uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, wzajemne składali sobie życzenia, a następnie w przyjaznej atmosferze zasiedli przy stołach i ugoszczeni zostali ciepłym posiłkiem.

           

            

Ewelina Kwiecień

czytano: 300 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-01-15 09:49:16

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy