Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

„Śpiewajmy Panu” – prawdziwa uczta kulturalno-duchowa

Strona główna » Aktualności » „Śpiewajmy Panu” – prawdziwa uczta kulturalno-duchowa

„Jeśli dusza jest dobrze odżywiona, to i ciało jest zadowolone.” W uroczystość Trzech Króli w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty w Pierzchnicy byliśmy świadkami i współuczestnikami przepięknego Koncertu Kolęd i Pastorałek, który śmiało można nazwać ucztą kulturalno-duchową. Organizatorem tego wydarzenia byli wychowawcy Świetlicy Aktywator Pierzchnica i Gumienice. Na scenie, którą przez dwie godziny stało się prezbiterium kościoła wystąpiło ok. 90 wykonawców, w tym: członkowie  Klubu Seniora wraz z opiekunem, pensjonariusze z Domu Opieki Rodzinnej Borowiecki wraz z opiekunem i Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, wychowankowie Świetlic Aktywator z Pierzchnicy, Podlesia, Maleszowej, Ujen i Skrzelczyc wraz z rodzicami oraz młodzieżowy zespół SUBDOMINANTA, który wspomagał śpiewem prawie wszystkich artystów.

Artyści wykonali łącznie 24 utwory. Obok znanych kolęd znalazły się pastorałki i utwory o charakterze bożonarodzeniowym. Zespół SUBDOMINANTA wykonał 4 kolędy z własnym akompaniamentem. Trzy dziewczyny grały na djembe i 7 na gitarach. Seniorom z Domu Opieki Rodzinnej na gitarze elektrycznej aranżację do utworów wykonał ich opiekun pan Grzegorz. Na życzenie licznie zgromadzonej publiczność na bis soliści zespołu SUBDOMINANTA – Radosław i Damian, wykonali utwór „Mario czy Ty wiesz” .

To wspólne kolędowanie, bowiem wśród publiczności zostały rozprowadzone teksty utworów, miało na celu przypomnienie cudownych chwil grudniowych świąt, kultywowanie kolędowania oraz pomoc w przeżywaniu Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Na zakończenie koncertu wiele wzruszających słów pod adresem organizatorów i wszystkich wykonawców powiedział ks. proboszcz Marian Gawinek oraz burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, który podkreślił ogromną rolę świetlic w wyszukiwaniu talentów wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy dziękują: ks. proboszczowi Marianowi Gawinkowi za życzliwość, udostępnienie kościoła; wychowawcom Świetlic Aktywator z terenu gminy Pierzchnica oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci; dorosłym wychowankom świetlicy w Pierzchnicy: Agnieszce, Krystianowi, Damianowi, Kubie, za pomoc techniczną oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie miało tak podniosłą atmosferę.

            Agnieszka Głuszek, Renata Żyła, Radosław Sroka

czytano: 246 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2019-01-09 13:13:21

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy