Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

LOKALNE CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w Staszowie

Strona główna » Aktualności » LOKALNE CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w Staszowie

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości rozpoczyna działalność w Staszowie. LCWP powstało w ramach projektu pn. „Kreator Przedsiębiorczości” Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi”, dofinansowanego ze środków programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Oficjalne otwarcie Centrum zaplanowano na styczeń 2019r.

Bezpłatna pomoc związana z wieloma aspektami prowadzenia własnego biznesu, wsparcie doradcze przy rejestracji działalności gospodarczej oraz szereg szkoleń – to tylko część oferty, jaką przedsiębiorcom i osobom chcącym otworzyć własną działalność, chce zapewnić Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie.

Głównym celem LCWP będzie promowanie rozwoju przedsiębiorczości wśród mieszkańców gmin należących do LGD Białe Ługi tj. Bogoria, Chmielnik, Daleszyce, Pierzchnica, Raków, Staszów i Szydłów oraz znoszenie barier na drodze do utworzenia własnej firmy.

Chcemy by oferta LCWP w Staszowie była dostosowana do potrzeb naszych beneficjentów – tłumaczy Witold Kowal, dyrektor biura LGD Białe Ługi. Nie chcemy ograniczać działań do wsparcia przedsiębiorców jedynie na etapie zakładania przez nich działalności gospodarczej, ale poprzez bogaty pakiet profesjonalnych szkoleń, konsultacji i usług doradczych, chcemy aktywnie działać i stworzyć miejsce przyjazne dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – dodaje.

Dla podmiotów z gmin członkowskich LGD Białe Ługi oferuje również nieodpłatne korzystanie z pomieszczeń LCWP, wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy tj. sali konferencyjnej dla min 20 osób, sali komputerowej z 4 stanowiskami
z dostępem do internetu i drukarki oraz pokoju doradców. Użytkownicy inkubatora przedsiębiorczości będą mieli możliwość korzystania z usług wspierających ich rozwój, a przez to także rozwój firm, które prowadzą.

Program LCWP opiera się na filarach: wsparcie, wiedza i współpraca. Każde z przedsięwzięć realizowanych przez LCWP w Staszowie będzie wypełniać powyższe funkcje, znacznie zwiększając aktualnym bądź przyszłym przedsiębiorcom szansę na odniesienie sukcesu
w biznesie.

– Mamy nadzieję, że miarą działalności LCWP będzie wzrost przedsiębiorczości związany z rozwojem mikro i małych firm, a tym samym spadek bezrobocia w naszym regionie – zaznacza Witold Kowal.

W chwili obecnej LGD Białe Ługi zaprasza do udziału w rekrutacji do jednego z pierwszych działań tj. prowadzenia nieodpłatnej kompleksowej obsługi księgowej dla podmiotów gospodarczych i organizacji pozarządowych przez okres 1 roku kalendarzowego (styczeń – grudzień 2019 r.)

 Szczegółowe informacje na temat projektu i rekrutacji można uzyskać w biurze Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie ul. Sudecka 9, tel. 15 8130303  lub na stronie www.bialelugi.eu.

 

czytano: 259 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2018-12-05 11:36:20

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy