Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Groźna nawałnica znów nawiedziła gminę Pierzchnica

        Coraz częściej z niepokojem patrzymy w niebo, strach budzi każdy błysk na niebie. Niemal codziennie słyszy się, że gdzieś nawałnice, grad bądź trąby powietrzne zniszczyły czyjś dorobek życia.

Wczoraj niestety taka dramatyczna nawałnica nawiedziła naszą Gminę: w miejscowościach Skrzelczyce i Wierzbie. Wszystko się działo w godzinach popołudniowych – około godz. 1500 i trwało zaledwie kilka minut. To wystarczyło, aby uszkodzić kilkanaście dachów, zerwać linie energetyczne i telefoniczne, wyłamać wiele drzew.

W Klubie Wolna Strefa w Skrzelczycach podczas przygotowań do dzisiejszego Festynu zostało wybite okno poprzez gałąź, którą złamał wiatr. Została złamana również gałąź dużej wierzby we wjeździe do Klubu. Festyn został odwołany.

Wielokrotnie interweniowała Ochotnicza Straż Pożarna, poprzez usuwanie skutków nawałnicy. W Skrzelczycach pracowali Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Pierzchnicy i Skrzelczyc, a także interweniowała jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Chmielnika. Zostało tu uszkodzonych kilkanaście domów.  W Wierzbiu mieszkańcom pomagali Strażacy z OSP Gumienice i Drugnia, jak również jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Chmielnika przy zabezpieczaniu kilku uszkodzonych domów.  Strażacy usuwali również powalone drzewa, których było bardzo wiele.

Z informacji podanych przez Starszego Strażaka Norberta Gulasa z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr. 4 w Chmielniku wynika, że w Skrzelczycach interweniowano przy uszkodzonych dachach na 13 budynkach mieszkalnych, dwóch gospodarczych, uszkodzona została także jedna stodoła oraz budynek Wolnej Strefy, natomiast w Strojnowie Straż Pożarna interweniowała do dwóch budynków mieszkalnych, jednego budynku gospodarczego oraz jednej stajni. Ponadto wielu ludzi samodzielnie zabezpieczało uszkodzone domostwa.

Komisja będzie szacowała straty.

Katarzyna Chmielewska

07

SIE

2012

1755

razy

czytano

2041/2782

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Policja

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Okno Wolna Strefa Skrzelczyce

Zdjęcie: Okno Wolna Strefa Skrzelczyce

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.