Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Sołtys wsi Podlesie - Michał Stępień wyróżniony w konkursie "Sołtys Roku" w Wąchocku

Strona główna » Aktualności » Sołtys wsi Podlesie - Michał Stępień wyróżniony w konkursie "Sołtys Roku" w Wąchocku

W dniu 23.06.2018r. w Wąchocku, odbył się XXIV Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego oraz XXI Krajowy Turniej Sołtysów „Sołtys – Wąchock 2018”. Podczas dwudniowego  spotkania, przedstawiciele wiejskiej społeczności zmagali się w konkurencjach turniejowych.  

Turnieje sołtysów rozgrywane są od 1995 roku i stanowią atrakcję podczas Zjazdu Sołtysów Ziemi Kieleckiej.  Podczas sobotniego XXIV Zjazdu Sołtysów w hali sportowej wąchockiego gimnazjum wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursu „Sołtys Roku", któremu patronuje Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas oraz Burmistrz Wąchocka Jarosław Samela. Nagrody na tegorocznym turnieju ufundowane zostały przez Wojewodę Świętokrzyskiego i Sponsorów.

Adresatami konkursu byli wszyscy sołtysi województwa świętokrzyskiego. Ocenie podlegały między innymi ich działania skutkujące poprawą infrastruktury sołectwa oraz gminy, działania integracyjne na rzecz lokalnej społeczności,  czy też  przynależność do organizacji pozarządowych.

Tegoroczny zjazd rozpoczął się od dialogu obywatelskiego z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego – Rozprawa o Europie.

W tym roku puchar oraz dyplom jako Wyróżnienie w Konkursie Sołtys Roku 2017 otrzymał, pan Michał Stępień - sołtys sołectwa Podlesia. Zastępca Wójta Gminy Pierzchnica – Wojciech Pęczkiewicz złożył na ręce pana Michała pisemne gratulacje z przyznanego przez Kapitułę Konkursu Wyróżnienia oraz nagrodę w postaci fantomu.

Klaudia Pawlik

 

 

czytano: 173 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2018-06-25 09:09:04

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy