Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!

Strona główna » Aktualności » UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!

Informacja w sprawie braku numeru PESEL we wpisie

         Zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG.

         W związku z powyższym, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zwraca się z prośbą o konieczności uzupełnienia brakującego numeru PESEL do dnia 19 maja 2018 r.

 

Zdublowane wpisy

         W przypadku gdy przedsiębiorca posiada wiele wpisów „aktywnych” (zdublowane wpisy) powinien wykreślić ten/te wpisy, które są niepoprawne, tak by w CEIDG pozostał tylko jeden „aktywny” (art. 203 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej).

         Przedsiębiorca powinien dokonać tej czynności w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie "Konstytucji biznesu". Po upływie ww. terminu CEIDG automatycznie wykreśli wszystkie wpisy przedsiębiorcy, który posiada więcej niż jeden wpis „aktywny”.

         W przypadku gdy wpis przedsiębiorcy nie przeszedł weryfikacji (np. brak NIP, PESEL,REGON ) w CEIDG, przedsiębiorca musi złożyć wniosek aktualizacyjny CEIDG-2 a następnie wniosek CEIDG-3 „Zgłoszenie wpisu do oznaczenia jako wykreślony”.

 

Komunikat zachęcający do podawania numeru telefonu przez przedsiębiorców

         CEIDG będzie przekazywał informacje o zmianach we wpisie za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej wysyłanej na udostępnione numery telefonów komórkowych.

         Zachęcamy zatem do uzupełniania danych kontaktowych – numerów telefony - we wnioskach do CEIDG.

         Podanie numeru telefonu jest dobrowolne, ale niezbędne aby przedsiębiorcy mieli zawsze wgląd w aktualną zawartość wpisu oraz najnowsze informacje które są istotne z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca może podać dane kontaktowe we wniosku i zadecydować, czy chce by były one publicznie dostępne na stronie CEIDG lub by były widoczne jedynie dla urzędów do których jest przekazywany wniosek tj. (ZUS/GUS/US).

         Na podane numery telefonów będą wysyłane smsy zawierające w szczególności: daty upływu okresu zawieszenia, jeżeli został przez przedsiębiorcę wskazany, informacja o zakazie prowadzenia działalności, udostępnienia w CEIDG informacji o uzyskaniu, cofnięciu, utracie i wygaśnięciu uprawnień wynikających z koncesji lub zezwolenia.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 200 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2018-05-07 10:39:41

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy