Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Gminne Obchody Dnia Strażaka 2018

Strona główna » Aktualności » Gminne Obchody Dnia Strażaka 2018

            Święto to jest przede wszystkim okazją do uczczenia trudu i poświęcenia ludzi, którzy żyją według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Strażacy ryzykują zdrowie i życie niosąc pomoc innym. Ich postawa stanowi przykład godny naśladowania dla wszystkich. Świadectwem ich pracy w systemie ratowniczym i sferze bezpieczeństwa jest niesłabnące od lat zaufanie obywateli.

            W Polsce Dzień Strażaka został w ustanowiony oficjalnym świętem w 2002 roku i obchodzony jest 4.maja. Dzień ten został poświęcony wszystkim Strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć.

Tegoroczne gminne obchody Dnia Strażaka w Pierzchnicy odbyły się w czwartek 3. maja. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką druhów z jednostek z terenu gminy Pierzchnica oraz pocztów sztandarowych, przed remizą strażacką w Pierzchnicy. Następnie ulicami Pierzchnicy pododdziały w kolumnie marszowej z pocztami sztandarowymi prowadzone przez  Prezesa ZOG ZOSP RP dh Zdzisława Ryśkiewicza udały się do kościoła parafialnego pw. Św. Małgorzaty w Pierzchnicy.

Uroczystą eucharystię w intencji Strażaków odprawił Proboszcz Parafii Pierzchnica ks. Marian Gawinek, który złożył serdeczne życzenia i przekazał wyrazy swojego uznania Strażakom.

Po mszy świętej w uroczystej defiladzie druhowie przemaszerowali na plac przy remizie strażackiej w Pierzchnicy. Tam Prezes ZOG ZOSP RP złożył meldunek Wójtowi Gminy Pierzchnica.

Wójt Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk przekazał najlepsze życzenia wszystkim druhom, życząc dalszych sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz bezpiecznych powrotów z akcji, aby Strażacy wciąż z niesłabnącym oddaniem i poświęceniem służyli ludziom i naszej Ojczyźnie, a także podziękował za trudną i odpowiedzialną służbę. Do życzeń i podziękowań dołączyli się również zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Gminy Pierzchnica Maria Łopatowska,  Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz Radny Powiatowy Stanisław Piotr Rękas.

Następnie wszyscy druhowie udali się na poczęstunek.

 

 

Ewelina Kwiecień

 

czytano: 256 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2018-05-07 08:28:19

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy