Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stanisław Piotr Rękas - Człowiek Roku 2017

Powodem spotkania, w dniu 11 lutego 2018 roku o godz. 16.00 na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy, było wręczenie nagród i wyróżnień w Konkursie Człowiek Roku. Była to już dziewiętnasta edycja tego konkursu.

Konkurs został ustanowiony przez Radę Gminy Pierzchnica w 1999. Corocznie nagradzane i wyróżniane są osoby, które wykazały się w działalności społecznej, miały istotne osiągnięcia lub też przyczyniły się do promocji gminy. W historii konkursu nagradzani i wyróżniani byli: działacze społeczni, przedstawiciele służby zdrowia, nauczyciele, przedsiębiorcy, duchowni, rolnicy.

Wyróżnieni w konkursie otrzymują upominki książkowe oraz grawertony, laureat konkursu otrzymuje statuetkę oraz tytuł Człowieka Roku.

Wyboru dokonuje 7-osobowa komisja w oparciu o pisemne zgłoszenia, które wpłynęły w ustalonym terminie.

WYRÓŻNIENIA

Zespół „GÓRECKI”

Zespół Górecki prowadzony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Górki przyjął oficjalną nazwę niedawno, ale Panie z tego zespołu pracują na rzecz swojej miejscowości, gminy i parafii już od kilkunastu lat. Wspólnie organizują różne spotkania, festyny rodzinne, wspólne kolędowania, spotkania seniorów.

Same własnymi rękami wiją wieńce dożynkowe, aby podtrzymać tradycję i przekazać ją młodszemu pokoleniu. W ostatnim roku Panie z zespołu mocno zaangażowały się w organizację Dożynek Gminnych. Zespół swym śpiewem umila czas podczas wszelkiego rodzaju spotkań.

Zdaniem komisji konkursowej Zespół Górecki w pełni zasłużył na wyróżnienie.

 

Pan Piotr Dąbrowski – Wyróżnienie specjalne

Pan Piotr jest Prezesem Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy, zakładu, który jest wizytówką Naszej Małej Ojczyzny jaką z pewnością jest Gmina Pierzchnica.

Pan Piotr Dąbrowski w Gminnej Mleczarni pracuje od początku istnienia zakładu. Pierwsze lata jako pracownik produkcji Pan Piotr uczył się jak w sposób idealny tworzyć produkty z mleka tak by były zdrowe, smaczne, bezpieczne i trafiały w gust klienta.

W roku 2004 Pan Piotr Dąbrowski został wybrany na stanowisko prezesa Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy. Wyzwanie jakie na siebie przyjął zmotywowało go do dalszej wytężonej pracy by jeszcze lepiej służyć zakładowi. I sprawdza się w tym aspekcie wzorowo. Posiada wiele cech charakteru niezbędnych na tym stanowisku, dzięki czemu prowadzona działalność przynosi korzyści finansowe, ale przede wszystkim rozsławia Pierzchnicę w całym województwie świętokrzyskim.

Pan Piotr to człowiek, który aktywnie jako prezes bierze udział w pomocy i wspiera finansowo lokalny sport. Mleczarnia aktywnie uczestniczy w działalności społecznej na rzecz lokalnych inicjatyw wspierając finansowo placówki oświatowe, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

 

Marek Kułan

Pan Marek Kułan od 20 lat pełni funkcję prezesa Społecznego Ruchu Trzeźwości. W rok 2002 za swoją działalność został uhonorowany tytułem Człowiek Roku.

Od tamtej pory cały czas nadal jest niezwykle zaangażowany w kierowanie stowarzyszeniem. Organizuje zajęcia z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z profilaktyką i przeciwdziałaniem alkoholizmowi i narkomanii. Każdego roku organizuje kolonie letnie dla dzieci. Od wielu lat organizuje żywność dla osób potrzebujących współpracując z Kieleckim Bankiem Żywności oraz lokalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Jest przykładem człowieka, który zawsze znajdzie powód aby coś dobrego dla innych zrobić. Zawsze życzliwy i otwarty na innych. W pełni zasługuje na to aby wyróżnić jego działalność. Nie wiele jest osób, które z takim zaangażowaniem przez wiele lat działają społecznie.

 

Stanisław Sabat

Pan Stanisław to społecznik pracujący na rzecz swojej miejscowości i gminy. Chętnie służy pomocą, czynnie uczestniczy w przygotowaniu różnego rodzaju spotkań mieszkańców Górek takich jak: spotkania seniorów, spotkania z okazji Dnia Kobiet. W 2017 roku pełnił funkcję Starosty Dożynek Gminnych. Włożył wiele trudu i zaangażowania w organizację tych dożynek. Na co dzień pracuje jako listonosz i znany jest ze swej życzliwości i uprzejmości.

 

Renata Rajca

Pani Renata jest mieszkanką Drugni gdzie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Jest osobą bardzo aktywną, otwartą na ludzi zaangażowaną społecznie. Jako matka trójki dzieci aktywnie pracuje w Radzie Rodziców w Społecznej Szkole Podstawowej w Drugni oraz w Szkole Podstawowej w Pierzchnicy. Od rok 2012 jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich „Drugnianki” a od dwóch lat prezesem koła. Swój wolny czas, a ma go niewiele poświęca na prowadzenie koła i działalność społeczną. Jest inicjatorką wielu występów i konkursów kulinarnych, w których koło brało udział. Jest też autorką tekstów wielu piosenek wykonywanych przez Zespół Drugnianki.

Pani Renata jest osobą pogodną i życzliwą. Chętnie pomaga tym, którzy tej pomocy potrzebują, wspiera dobrą radą. Pracując społecznie dąży do integracji lokalnej społeczności.

 

Andrzej Łopatowski

Pan Andrzej Łopatowski od kilku lat jest członkiem Rady Sołeckiej w Pierzchnicy. Z wielkim zaangażowaniem poświęca swój czas dbając o rozwój i wygląd Pierzchnicy, która jest wizytówką całej gminy. Szczególnie dużo pracy i zaangażowania poświęcił zagospodarowaniu "Błonia" w Pierzchnicy. To pracowity i pomocny człowiek, który nigdy nie odmawia innym pomocy. Pan Andrzej to również oddany strażak, który z wielkim  poświęceniem rusza na każdą akcje ratując nie jednokrotnie ludzie życie. Potrafi z zaangażowaniem rozmawiać i współpracować z młodzieżą

CZŁOWIEK ROKU 2017

Stanisław Piotr Rękas

Pan Stanisław Piotr Rękas od wielu lat pracuje na rzecz gminy Pierzchnica. W tym czasie współpracując z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego, Zarządem Powiatu Kieleckiego, Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg oraz Wójtem Gminy Pierzchnica przyczynił się do powstania wielu inwestycji na terenie gminy, które w znaczący sposób poprawiły bezpieczeństwo jej mieszkańców. Wspólnie z księdzem proboszczem Parafii Drugnia Grzegorzem Olejarczykiem doprowadził do złożenia wnioski na dofinansowanie remontu dachu na kościele w Drugnii. Przedsięwzięcie to zakończyło się podpisaniem umowy dzięki której nowy dach na koście powstanie w duże mierze dzięki funduszom unijnym z Urzędu Marszałkowskiego.

Dzięki staraniu Pana Rękasa pozyskano 500m2  kostki brukowej, która zostanie spożytkowana na wyłożenie alejek na cmentarzu w Drugnii.

Pan Stanisław Rękas to również czuły na los innych społecznik. Pomógł mieszkańcowi gminy, któremu groziła amputacja kończyny z powodu niedrożności tętnic. Pan Stanisław swoim działaniem doprowadził do umieszczenia go w szpitalu gdzie udrożniono tętnicę i uchroniono kończynę przed amputacją.

Pan Stanisław Piotr Rękas jest jednym ze współorganizatorów lokalnego festynu „Wianki” w Drugni, który corocznie gromadzi i integruje lokalną społeczność.

W roku 2014 Pan Stanisław otrzymał za swoją działalność wyróżnienie w Konkursie Człowiek Roku Gminy Pierzchnica. Pokazuje to że była to właściwa decyzja, która zmotywowała Pana Stanisława do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

 

Na uroczystej gali obecni byli: Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Piotr Żołądek Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jan Cedro Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Gratka Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Stanisław Piotr Rękas Radny Powiatu Kieleckiego, przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Pierzchnica Stanisławem Strąkiem oraz Przewodnicząca Rady Gminy Marią Łopatowską, a także Radni, Sołtysi, Kierownicy i Dyrektorzy jednostek z terenu Gminy oraz duchowni w osobach Proboszcza Parafii Pierzchnica Ks. Mariana Gawinka i Proboszcza Parafii Drugnia Grzegorza Olejarczyka.
 

Galę uświetnił występ Anny Kostyry i Moniki Gawrońskiej.

 

12

LUT

2018

3030

razy

czytano

2050/3974

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

IV Program grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich ...

14

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy ...

11

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

XVII Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu ...

11

cze

2024

Zdjęcie: Zapraszamy na spotkanie informacyjne z ...

Gmina Pierzchnica

Zapraszamy na spotkanie informacyjne z ...

11

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 14:48 dnia 10.06.2024

10

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 11:23 dnia 10.06.2024

10

cze

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.