Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ku chwale Ojczyzny. III Gminny Konkurs Patriotyczny

„Amor Patriae nostra lex- miłość Ojczyzny naszym prawem”  pod takim hasłem 30 listopada 2017 roku po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Patriotyczny. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy przygotowywali wiersz, bądź piosenkę patriotyczną, którą przedstawiali jury. Każdy z finalistów, musiał pozytywnie przejść etap szkolny, aby pokazać się podczas etapu II przesłuchań. W tym roku oprócz wysokiego poziomu prezentacji uczestników, mogliśmy zaobserwować niezwykłe zaangażowanie instytucji, organizacji i ludzi dobrej woli, co pokazało z jaką wrażliwością podchodzimy do kształtowania w młodych ludziach wartości nieprzemijających.

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom finału plebiscytu za chęć, czasochłonną pracę i indywidualną interpretację przedstawianych utworów. Każde z występów uświadamiało nas wszystkich, że w tych młodych ludziach drzemią duże pokłady wrażliwości, umiłowania Ojczyzny i pełen artyzm, czym trzeba się chlubić oraz tworzyć przestrzeń do pokazywania talentów dzieci i młodzieży z naszej gminy. Tradycją konkursu jest nagradzanie laureatów statuetkami, upominkami, natomiast wszyscy uczestnicy finału zapraszani są na film wraz z warsztatami edukacyjnymi w kieleckim Kinie „Moskwa”. Niebywałe jest to, że konkurs przyciąga coraz większą ilość chętnych, zwiększa się zainteresowanie a tym samym poziom prezentacji, co nas niezmiernie cieszy.

Laureaci piosenka i pieśń patriotyczna:

Maria Idzik (Kat. kl. VII i Gimnazjum)

Jakub Kuzia (kat. kl. IV-VI SP)

Amelia Paszkowska (kat. kl. I-III)

Laureaci wiersz patriotyczny:

Patrycja Dziarmaga (kat. kl. VII i Gimnazjum)

Magdalena Sadłocha (kat. kl. IV-VI SP)

Zuzanna Świercz (kat. kl. I-III SP)

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy współtworzyli III Gminny Konkurs Patriotyczny: Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej Kalejdoskop, Świetlice Aktywator, Społeczna Szkoła Podstawowa w Drugni, Szkoła Podstawowa w Pierzchnicy. Patronat nad przedsięwzięciem wzięli: Wójt Gminy Pierzchnica, Pan Stanisław Strąk; Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Pan Adam Jarubas; Radny Powiatu Kieleckiego, Pan Stanisław Rękas; Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica; Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy; Gminna Biblioteka Publiczna w Pierzchnicy; Kino „Moskwa” Kielce; Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach; Kielecki Bank Czasu; Chmielnickie Centrum Kultury; Gospodarstwo Rolne Trzody Jan Gul i Paweł Święciński; Dom Opieki Rodzinnej Borowiecki Jan w Pierzchnicy; Centrum Aktywności Lokalnej gminy Pierzchnica. Patronat Medialny objęło TVP Kielce.

W podziękowaniach nie można pominąć nauczycieli, którzy wspierali, przygotowywali i słuchali młodych wykonawców a tym samym stali się mentorami w tej ciekawej drodze patriotycznego rozwoju. Byli to: p. Barbara Szlompek, p. Gabriela Sajkiewicz, p. Barbara Miszczyk, p. Marzena Wojtkowicz, p. Jadwiga Janus, p. Sylwia Bochenek i p. Teresa Rokicka. Dziękujemy członkom jury: p. Małgorzacie Gładyszewskiej, p. Halinie Ryśkiewicz, p. Barbarze Szlompek, p. Teresie Rokickiej, p. Sylwii Bochenek i p. Marzenie Wojtkowicz za poświęcony czas, obiektywne spojrzenie oraz wsłuchanie się w to, co ci młodzi ludzie mają do powiedzenia.

Czując wdzięczność, nie mogę zapomnieć o swoich koleżankach i koledze z zespołu AKTYWATOR, którzy przez ostatnie kilka miesięcy pracowali na to, co mogliśmy podziwiać podczas finału konkursu. Dziękuję Maryli Dudkiewicz, Martynie Jamrożek, Karolinie Bulanowskiej, Katarzynie Gajewskiej, Agnieszce Głuszek, , Renacie Żyle i Radosławowi Sroce za OGROMNE WSPARCIE w różnorakich zadaniach, niekończących się przygotowaniach i pokonywaniu trudności jakie się pojawiały. Mam nadzieję, że satysfakcja, jaka towarzyszy przy tworzeniu tego rodzaju DOBRA, zrekompensowała wszelkie niedociągnięcia i oczekiwania w Was płynące.  Bądźmy dumni i do przodu!

Kacper Idzik

08

GRU

2017

1114

razy

czytano

2088/3980

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 110/2024

19

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 72/2024

19

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 14:40 dnia 18.06.2024

18

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 109/2024

18

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 71/2024

18

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 108/2024

18

cze

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.