Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie w partnerstwie z Gminą Pierzchnica realizuje projekt Pewny Start z Wolną Strefą. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Swoim obszarem projekt obejmuje: gminę Pierzchnica, gmina Chmielnik, gmina Miedziana Góra, gmina Mniów, gmina Busko-Zdrój, gmina Pińczów, gmina Kielce.

Zajęcia, spotkania i warsztaty będą odbywały się na terenie Klubów Młodzieżowych Wolna Strefa mieszczących się na terenie w/w gmin. W gminie Pierzchnica zajęcia prowadzone będą w Wolnej Strefie w Skrzelczycach.

Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej poprzez działania profilaktyczno-socjoterapeutyczne oraz usługi wsparcia rodziny dla 240 osób w wieku 7-17 lat, w tym 28 niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz poprawa funkcjonowania ich otoczenia tj. 96 osób w wieku 18-60 lat, w tym 10 niepełnosprawnych.

W ramach projektu zostaną zrealizowane warsztaty profilaktyki społecznej, podczas których dzieci i młodzież będą mogli trenować zachowania psychospołeczne oraz swoją asertywność wobec uzależnień. Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali umiejętność współżycia w grupie rówieśniczej i przezwyciężali bariery niedoskonałości. Dlatego ważne jest dla nas, aby   w projekcie brały udział także osoby niepełnoprawne. W zakresie warsztatów odbędą się  spotkania z doradcą zawodowym, który przygotuje młodzież do trafnego wyboru zawodu  i drogi dalszego kształcenia.

W projekcie pojawi się blok kompetencji kluczowych zawierający zajęcia z języka obcego, matematyki i informatyki. Spotkania te pomogą młodzieży w rozwoju umiejętności komunikacji, myślenia analitycznego i wskażą potencjał w innowacyjnym rozwoju osobistym.

W ramach zajęć socjoterapeutycznych, które wypełnią czas wolnych dzieci i młodzieży zorganizujemy atrakcyjne wycieczki i wyjazdy edukacyjne. W obszarze socjoterapii pojawią się wyjścia na basen, ergoterapia (zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające motorykę i zdolności manualne), choreoterapia (taniec), hipoterapia (jazda konna).

 

W każdej gminie przy Klubie Wolna Strefa powstanie Punkt Wsparcia Rodziny, który będzie oferował  wsparcie osobom i rodzinom dotkniętym problemami i sytuacjami kryzysowymi. Do  Punktu Wsparcia Rodziny, gdzie zatrudniony zostanie pedagog, psycholog i prawnik, zapraszamy osoby z otoczenia dzieci i młodzieży, które przeżywają trudności w relacjach społecznych oraz trudności wychowawcze.

Prawnik, pedagog i psycholog pomogą w rozwiązywaniu problemów związanych
z: zachowaniami ryzykownymi, komunikacją, organizacją życia rodzinnego i procesu wychowawczego, diagnozowaniu sytuacji kryzysowych  oraz organizacji kompleksowej pomocy. W Punkcie Wsparcia Rodziny będzie istniała możliwość skorzystania  z porad z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, prawa spadkowego i lokalowego.

Małgorzata Garlicka

 

 

02

CZE

2017

832

razy

czytano

2094/3865

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Zdjęcie: Komunikat ARiMR dot. Pomocy finansowej dla rolników ...

Gmina Pierzchnica

Komunikat ARiMR dot. Pomocy finansowej dla rolników ...

29

lut

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Dragon-24 - wojsko na największych, planowych ...

28

lut

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ważna informacja dotycząca Programu Fundusze ...

26

lut

2024

Zdjęcie: KONDOLENCJE

Gmina Pierzchnica

KONDOLENCJE

23

lut

2024

Zdjęcie: Pomoc finansowa dla producentów kukurydzy

Gmina Pierzchnica

Pomoc finansowa dla producentów kukurydzy

22

lut

2024

Zdjęcie: Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Czyste ...

Gmina Pierzchnica

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Czyste ...

21

lut

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.