Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie w partnerstwie z Gminą Pierzchnica realizuje projekt Pewny Start z Wolną Strefą. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Swoim obszarem projekt obejmuje: gminę Pierzchnica, gmina Chmielnik, gmina Miedziana Góra, gmina Mniów, gmina Busko-Zdrój, gmina Pińczów, gmina Kielce.

Zajęcia, spotkania i warsztaty będą odbywały się na terenie Klubów Młodzieżowych Wolna Strefa mieszczących się na terenie w/w gmin. W gminie Pierzchnica zajęcia prowadzone będą w Wolnej Strefie w Skrzelczycach.

Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej poprzez działania profilaktyczno-socjoterapeutyczne oraz usługi wsparcia rodziny dla 240 osób w wieku 7-17 lat, w tym 28 niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz poprawa funkcjonowania ich otoczenia tj. 96 osób w wieku 18-60 lat, w tym 10 niepełnosprawnych.

W ramach projektu zostaną zrealizowane warsztaty profilaktyki społecznej, podczas których dzieci i młodzież będą mogli trenować zachowania psychospołeczne oraz swoją asertywność wobec uzależnień. Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali umiejętność współżycia w grupie rówieśniczej i przezwyciężali bariery niedoskonałości. Dlatego ważne jest dla nas, aby   w projekcie brały udział także osoby niepełnoprawne. W zakresie warsztatów odbędą się  spotkania z doradcą zawodowym, który przygotuje młodzież do trafnego wyboru zawodu  i drogi dalszego kształcenia.

W projekcie pojawi się blok kompetencji kluczowych zawierający zajęcia z języka obcego, matematyki i informatyki. Spotkania te pomogą młodzieży w rozwoju umiejętności komunikacji, myślenia analitycznego i wskażą potencjał w innowacyjnym rozwoju osobistym.

W ramach zajęć socjoterapeutycznych, które wypełnią czas wolnych dzieci i młodzieży zorganizujemy atrakcyjne wycieczki i wyjazdy edukacyjne. W obszarze socjoterapii pojawią się wyjścia na basen, ergoterapia (zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające motorykę i zdolności manualne), choreoterapia (taniec), hipoterapia (jazda konna).

 

W każdej gminie przy Klubie Wolna Strefa powstanie Punkt Wsparcia Rodziny, który będzie oferował  wsparcie osobom i rodzinom dotkniętym problemami i sytuacjami kryzysowymi. Do  Punktu Wsparcia Rodziny, gdzie zatrudniony zostanie pedagog, psycholog i prawnik, zapraszamy osoby z otoczenia dzieci i młodzieży, które przeżywają trudności w relacjach społecznych oraz trudności wychowawcze.

Prawnik, pedagog i psycholog pomogą w rozwiązywaniu problemów związanych
z: zachowaniami ryzykownymi, komunikacją, organizacją życia rodzinnego i procesu wychowawczego, diagnozowaniu sytuacji kryzysowych  oraz organizacji kompleksowej pomocy. W Punkcie Wsparcia Rodziny będzie istniała możliwość skorzystania  z porad z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, prawa spadkowego i lokalowego.

Małgorzata Garlicka

 

 

02

CZE

2017

664

razy

czytano

1506/3277

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH ...

12

sie

2022

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ważny komunikat dot. dodatku węglowego

12

sie

2022

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 78/2022 - burze z ...

11

sie

2022

Zdjęcie: Zaproszenie na spotkanie strategiczne dotyczące ...

Gmina Pierzchnica

Zaproszenie na spotkanie strategiczne dotyczące ...

9

sie

2022

Zdjęcie: Komunikat Fundacji Pokonaj RAKA - Profilaktyczne ...

Gmina Pierzchnica

Komunikat Fundacji Pokonaj RAKA - Profilaktyczne ...

8

sie

2022

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 77/2022 - upał

4

sie

2022

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Policja

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.