Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sportowe zajęcia dodatkowe dla najmłodszych.

Sprawność fizyczna to cecha wolicjonalna dzięki ,której ciało człowieka rozwija się zdrowo i prawidłowo.  Cieszy więc postawa rodziców , którzy chcąc zadbać o zdrowie swoich pociech wykorzystują zajęcia pozaszkolne jakie są prowadzone na obiekcie Orlika , sali gimnastycznej oraz boisku z naturalna murawą na Stadionie Polan.  Dzięki temu w roku 2015  poza istniejącą już grupa z rocznika 2003 – 2004 , udało się stworzyć kolejna grupę dzieci z rocznika 2005 i młodsi. Zajęcia w tygodniu są prowadzone w godzinach 0d 15 do 18 dzięki czemu pociechy  mogą odpocząć po zajęciach w szkole, posilić się i aktywnie brać udział w zajęciach .

Starsza grupa skupia 16 chłopców , trenujących ze sobą już od 4 lat. Widać jak na przestrzeni czasu zmieniają się w młodzież , uczą się współpracy, nabywają technikę poruszania się , biegania , uczą się gry z rozmaite gry, kształtujące prawidłową sprawność fizyczną oraz zdolność ruchową.  Młodsza grupa jest dopiero na początku tej samej drogi. Skupia 8 zawodników . Widać zaangażowanie w ich podejściu do zajęć, chcą i nie boją się podejmować współzawodnictwo ze starszą grupą. Na zajęciach z nimi stawiamy na prawidłową postawę i ruch jaki wykonują by rozwój ich był prawidłowy, nie nastąpiły kontuzje ani urazy.  Zajęcia pozwalają także na zaciskanie więzi miedzy uczestnikami dzięki czemu częściej w ich poczynaniach zaobserwować można współprace a nie współzawodnictwo.

 Dzięki współpracy z klubem sportowym Polanie udało nam się  zgłosić oby dwie grupy do rywalizacji z innymi klubami . Grupa starsza rywalizuje z drużynami ze : Staszowa, Buska, Stopnicy , Chmielnika. Rozgrywki są prowadzone w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż jesienią oraz na wiosnę.  Drużyny rywalizują ze sobą w meczach na boisku z naturalna murawą na pomniejszonym boisku po 9 zawodników , dwa razy 30 minut . Młodsza grupa natomiast rywalizuje w grupie z drużynami  : Koroną Kielce. Piaskowianką Piaski, Zrywem Skroniów, Moravią Morawica.   Każda z tych drużyn organizuje turniej u siebie rozgrywane są mecze  miedzy drużynami, także na zasadzie każdy z każdym, 2 razy 8 minut, po 6 zawodników na boiskach ze sztuczna murawą tzw. Orlikach. W tej grupie nasza drużyna ustępuję tylko zawodnikom z Korony Kielce a najlepszym strzelcem rozgrywek jest nasz zawodnik Dominik Pasternak.

Zachęcam do brania udziału w zajęciach, pomożemy w ten sposób przede wszystkim naszym pociechom , zdrowie ich przecież jest dla nas wszystkich najważniejsze, a mi zasada im nas więcej tym nam  lepiej,  przyświeca od samego początku . Cieszę się , że rodzice obdarzyli mnie zaufaniem i przyprowadzają na zajęcia swoje pociechy. Przypomnę na koniec , że zajęcia w naszych grupach są niepłatne a dzieci poza sprzętem z jakiego korzystają mają zapewnione także ubezpieczenie i napoje oraz dojazd i powrót z meczy. Wszystko po to by jak najbardziej odciążyć rodziców a pociechom zapewnić komfort trenowania. Na nadchodzący rok pragnę wszystkim złożyć życzenia wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia bo w zdrowym ciele zdrowy duch , a w ten czas ochota do życia płynie z naszego wnętrza,  a sobie jeszcze większej liczby zainteresowanych zajęciami.

Ze sportowym pozdrowieniem

Jakub Majewski

Animator sportu

 

 

 

05

STY

2016

1436

razy

czytano

2418/3906

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 35/2024 - przymrozki

17

kwi

2024

Zdjęcie: IX edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla ...

Gmina Pierzchnica

IX edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla ...

15

kwi

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat Miejsko -Gminnego Ośrodka Pomocy ...

15

kwi

2024

Zdjęcie: Wiosenna akcja szczepienia lisów 22-27.04.2024.

Gmina Pierzchnica

Wiosenna akcja szczepienia lisów 22-27.04.2024.

11

kwi

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

11

kwi

2024

Zdjęcie: Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin ...

Gmina Pierzchnica

Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin ...

5

kwi

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.