Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kampania informacyjna Nie daj się uzależnić od hazardu

Służba Celna RP, nadzorująca obszar gier hazardowych w Polsce, jako odpowiedzialna społecznie formacja aktywnie włącza się do rozwiązywania problemów związanych z hazardem, w tym w walkę z uzależnieniem od hazardu, będącym tragedią wielu ludzi. Jednym z takich pro-społecznych działań jest rozpoczęta 4 grudnia Kampania informacyjna „Nie daj się uzależnić od hazardu”.
Akcję tą prowadzi Służba Celna wspólnie z Ordynariatem Polowym, w strukturach którego znajduje się Duszpasterstwo Służby Celnej.
Z badań przeprowadzonych przez CBOS z 2012r na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych wynika, że ponad 50 tys. Polaków jest uzależnionych od gier hazardowych, a prawie 200 tys. jest narażonych na ryzyko uzależnienia. Uzależnienie od hazardu jest poważną chorobą. Koszty zdrowotne, społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia mogą być różne jak długi, depresja, wykluczenia społeczne, rozpad rodziny. Skutki ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów czy ich pracodawcy, ale całe społeczeństwo.
Dostrzegając problem oraz widząc potrzebę przeciwdziałania uzależnieniom od hazardu, Służba Celna koncentruje się przede wszystkim na zwalczaniu tych nielegalnych gier, które najbardziej uzależniają oraz chroni najsłabszych (dzieci i młodzież) przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą nielegalny hazard. Ograniczenie dostępności gier hazardowych jest jednym z istotnych rozwiązań, które może wpłynąć na zmniejszenie skali problemu.
Najbardziej zagrożone są osoby poniżej 18 lat. Aż 7 % uczniów klas III gimnazjów przyznaje się do internetowego hazardu, a w szkołach ponadgimnazjalnych szacuje się, że problem może dotyczyć ponad 35 proc. Dużym zagrożeniem dla młodych ludzi są gry internetowe.

Eksperci twierdzą, że hazard internetowy jest groźniejszy niż w swojej tradycyjnej postaci, chociażby ze wzgl. na pozorną anonimowość w sieci, łatwiejszy dostęp do kasyna ( bez wychodzenia z domu). Osoba grająca on- line nie ma bezpośredniego kontaktu z gotówką i może łatwo stracić kontrolę nad ilością zaangażowanych w grę pieniędzy. Gry na automatach oraz on-line bardzo silnie uzależniają i porównywane są do najcięższych uzależnień, a także nazywane są „kokainą hazardu”. Służba Celna zauważa nasilający się proceder nielegalnego e-hazardu. Zidentyfikowała ponad 1000 domen, na których były oferowane gry internetowe z naruszeniem prawa. W 230 przypadkach hostingodawcy już usunęli z nich niedozwolone treści lub uniemożliwili dostęp do zagranicznych serwisów hazardowych.
Obecnie Służba Celna prowadzi postępowania w stosunku do 17 tys. graczy, uczestniczących w nielegalnych grach internetowych na zagranicznych serwerach.


Podpisał:
DYREKTOR IZBY CELNEJ
w Kielcach
/ - /
podinsp. Piotr Walczak

08

STY

2015

1709

razy

czytano

2521/3790

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia ...

6

gru

2023

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 106/2023 - Mgła ...

5

gru

2023

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Prośba o wypełnienie ankiety

4

gru

2023

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 104/2023 - Intensywne ...

1

gru

2023

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

ZAWIADOMIENIE dot. przeprowadzenia pomiarów pola ...

1

gru

2023

Zdjęcie: Ogłoszenie o pisemnym przetargu ofertowym na ...

Gmina Pierzchnica

Ogłoszenie o pisemnym przetargu ofertowym na ...

30

lis

2023

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.