Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miasto i Gmina Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Gmina z potencjałem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ W GMINIE PIERZCHNICA WSPÓLNA PRZESTRZEŃ

 

Od pewnego czasu mieszkańcy gminy Pierzchnica sygnalizowali, że brakuje jednego wspólnego miejsca, gdzie ludzie w różnym wieku mogli by znaleźć miejsce dla siebie, uaktywnić się na rzecz społeczności, tworzyć dialog międzypokoleniowy oraz rozwijać swoją świadomości społeczno-kulturową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej KALEJDOSKOP postanowiło szukać możliwości stworzenia Centrum Aktywności Lokalnej. Udało się ! Projekt otrzymał dotację z Fundacji im. Stefana Batorego.

Centrum Aktywności Lokalnej będzie miało swoją siedzibę w udostępnionym przez Wójta Gminy Pierzchnica budynku po szkole podstawowej w Skrzelczycach. 28 września 2014 roku gala inauguracyjna rozpocznie główne działania projektowe, których celem będzie zorganizowanie warunków do tworzenia się zintegrowanej społeczności lokalnej oraz pomoc w kreowaniu tejże rzeczywistości. Na galę zostaną zaproszone władze gminy Pierzchnica, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz placówek działających na terenie gminy. Odbędzie się ona w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Pierzchnicy.

Planujemy, że w projekcie trwającym do kwietnia 2016 roku co najmniej 150 osób weźmie udział w różnorodnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, konkursach i innych atrakcjach. Wśród uczestników projektu będzie minimum dziesięcioosobowa grupa inicjatywna, składająca się z ludzi w różnym wieku - od młodzieży po seniorów. Dodatkowo odbędą się dwie wycieczki autokarowe, wyjazd do kina oraz teatru, warsztaty manualne, fotograficzne, kulinarne, spotkania dyskusyjne o tematyce lokalnej z gościem specjalnym, zajmującym się na co dzień aktywnością społeczną, dwukrotnie kino pod chmurką, dwa festyny, konkursy o różnym charakterze, zajęcia sportowe. Ponadto będą dyżurowali specjaliści udzielający porad i konsultacji. Uczestnicy projektu sami wybiorą sobie rodzaj udzielanych porad w zależności od osobistych potrzeb. Mogą to być m.in.: prawnik, doradca zawodowy, psycholog, seksuolog, dietetyk, pielęgniarka, kosmetyczka i inni, których potrzebować będą mieszkańcy gminy. Dodatkowym działaniem w ramach projektu będzie funkcjonowanie Banku Czasu. Jest to inicjatywa polegająca na bezpłatnej wymianie usług między jej członkami. Taki ruch samopomocowy może wzbudzić chęć do aktywności, a także wzbudzić poczucie bycia potrzebnym dla konkretnych ludzi w swojej gminie. Naturalnie wszystkie zajęcia, wyjazdy i atrakcje dla uczestników są całkowicie bezpłatne partnerem projektu jest Gminna Biblioteka Publiczna oraz Kluby Młodzieżowe Wolna Strefa.

Dla mieszkańców gminy Pierzchnica udział w projekcie będzie doskonałym sposobem na zmniejszenia dystansu społecznego, co zaowocuje zbudowaniem stabilnego kapitału społecznego. Centrum Aktywności Lokalnej jest działaniem, którego celem jest aktywizowanie społeczności lokalnych, tworzenie poczucia przynależności do danego miejsca i lokalnej grupy, uruchamianie na nowo zbiorowych strategii pomagania ludziom w pomaganiu sobie samym. Liczymy na to, że Centrum stanie się wulkanem pomysłów i energii w gminie Pierzchnica i zmieni życie wielu jej mieszkańców.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać dzwoniąc do Stowarzyszenia KALEJDOSKOP pod nr 533 08 13 13 lub do Młodzieżowego Klubu Wolna Strefa w Skrzelczycach 883 44 06 18. Dodatkowo zachęcamy do zaglądania na stronę internetową www.sepkalejdoskop.org.

 

Monika Sobierajska

                                                                                       Stowarzyszenie Edukacji

                                                                     Pozaformalnej

                                                                                                                                                                                          KALEJDOSKOP

 

05

WRZ

2014

1791

razy

czytano

2784/3980

Gmina Pierzchnica

Najnowsze aktualności

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 110/2024

19

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 72/2024

19

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Komunikat meteorologiczny z godz. 14:40 dnia 18.06.2024

18

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 109/2024

18

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 71/2024

18

cze

2024

Logo serwisu.

Gmina Pierzchnica

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 108/2024

18

cze

2024

Jednostki

Zakład Komunalny w Pierzchnicy Sp. z o.o.

Punkt Wsparcia Podatnika w Chmielniku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Organizacje pozarządowe

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Logo serwisu.

Pierzchnica

Gmina z potencjałem

Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Zdjęcie: Galeria Gmina Pierzchnica.
Rozlicz PIT w gminie Pierzchnica
Przekaż 1,5% w gminie Pierzchnica

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.