
Wianki Drugnia 2014 za nami
Magiczna noc w roku, noc magii, za nami. Z tej okazji, w dniu 29.06.2014 r., odbyła się w Drugni, już po raz trzeci, impreza plenerowa pod nazwą „Wianki”. Noc ta poświęcona jest żywiołom wody i ognia, mającym oczyszczającą moc. To również święto miłości, płodności, Słońca i Księżyca. Święto związane jest z letnim przesileniem, kiedy wypada najkrótsza noc w roku, a paprocie wydają swoje kwiaty.
Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk we współpracy z Radnym Powiatowym Panem Stanisławem Piotrem Rękasem, Kołem Gospodyń Wiejskich w Drugni, którego Przewodniczącą jest Pani Jolanta Bracichowicz.
Corocznie impreza przyciąga coraz większe tłumy. W programie tegorocznych Wianków były liczne występy. Przed drugnińską publicznością zaprezentował się Kabaret Pigwa – Show, Zespół KGW Drugnianki; Zespół Gumieniczanki; Zespół Pierzchniczanie; Zespół TRIO COUNTRY. Oprawę muzyczną zapewnił zespół MP2, zagrał również Contraakord i DJ Radziu. Uczestnicy mogli puszczać swoje lampiony szczęścia oraz kosztować przygotowany poczęstunek. Dla najmłodszych udostępniony był dmuchany zamek, trampolina, była także możliwość pomalowania twarzy dzieci, kreując je na bajkowe postacie.
Katarzyna Chmielewska
Najnowsze aktualności





