Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Człowiek Roku 2008

Strona główna » Aktualności » Człowiek Roku 2008

 

15 lutego w budynku Zespołu Szkół w Pierzchnicy odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Człowiek Roku.

Człowiekiem Roku 2008 został Czesław Kapusta za pracę społeczną na rzecz Gminy. Pan Czesław jak nikt inny bierze czynny udział w pracach na rzecz Pierzchnicy, szkoły, parafii czy też klubu sportowego, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy trzeba było przygotować boisko tak, aby już od nowego sezonu można było z niego korzystać. Nigdy nie odmówił swojego udziału, używając przy tym własnego sprzętu. Również finansowo wspierał imprezy szkolne i klubowe. Z cała odpowiedzialnością można powiedzieć, że może być wzorem do naśladowania jako społecznik, obywatel, mąż, ojciec i człowiek.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Stanisław Duda za napisanie książki pt. „Rośliny chronione na terenie gminy Pierzchnica i w okolicy”. Publikacja ta wzbogaciła zbiór opracowań o naszej gminie i jest niezwykle wartościową pozycją opisującą bogactwo przyrodnicze naszej małej ojczyzny. Została ona wydana przy udziale środków pozyskanych na wniosek złożony przez Fundację Rozwoju Regionu Pierzchnica w ramach Świętokrzyskiego Programu Odnowy Wsi realizowanego

przez Urząd Marszałkowski. Ponadto od wielu lat jest zaangażowany w działalność Klubu Sportowego Polanie. Będąc Wiceprezesem Fundacji

Rozwoju Regionu Pierzchnica kierował się dobrem lokalnej społeczności i popierał inicjatywy związane z dofinansowaniem przedsięwzięć służących dzieciom i młodzieży.

Monika Pawlik za pracę społeczną w Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pierzchnicy. Pani Monika od 7 lat pełni funkcje przewodniczącej tejże Rady. Jej działalność, zaangażowanie i ogromny wkład w funkcjonowanie Rady Rodziców przynosi korzyści dla ogółu uczniów, a także wpływa korzystnie na współpracę Rodziców z Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną. Od kilku lat pani Monika pozyskuje dla szkoły sponsorów, dzięki czemu imprezy szkolne: choinka, Dzień Dziecka, festyny szkolne są wzbogacane o atrakcyjne nagrody.

Stanisław Juszcze za działalność w Klubie Sportowym POLANIE. Pan Stanisław jest wieloletnim działaczem, bardzo zaangażowanym w życie Klubu. Bierze czynny udział w pracy Zarządu, a ponadto poświęca wiele czasu na poprawę stanu boiska. Włożył wiele pracy w remont murawy. Mimo licznych obowiązków znajduje czas na działalność społeczną, dając tym samym przykład właściwej postawy obywatelskiej.

Karolina Lipa za osiągnięcia sportowe. Mimo, że uprawianie lekkiej atletyki rozpoczęła w tym roku już odniosła znaczące sukcesy. Jest jedną z najlepszych juniorek w województwie. W biegu na 400 m wynikiem 61,04 sek. Zdobyła trzecia klasę sportową w tej konkurencji. Z powodzeniem startowała w drużynie Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w zawodach I ligi juniorów, a także w pierwszej lidze seniorów. Jest podstawową zawodniczką klubowej sztafety 4 x 400m, która należy do ścisłej czołówki krajowej. Jesteśmy przekonani, że wyróżnienie Karoliny za osiągnięcia sportowe w tym roku, będzie dla niej bardzo dobrą zachętą do dalszego treningu, podnoszenia swoich umiejętności i odnoszenia kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że przyczyni się także do zwiększenia zainteresowania sportem wśród młodych z terenu gminy.

Zespół Folklorystyczny „Pierzchniczanie” za promowanie naszej gminy. Zespół ten powstał przed pięcioma laty jako czteroosobowa Kapela Biesiadna. Obecnie skład zespołu powiększył się o siedmioosobowa grupę śpiewaczą. Zespół gra i śpiewa na imprezach folklorystycznych, patriotycznych, kościelnych i innych. Występuje na dożynkach gminnych, powiatowych i różnego rodzaju konkursach.

Najważniejsze osiągnięcia Zespołu to: III miejsce w XXXII Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem, udział w finale XV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i pastorałek we Włoszczowie i I miejsce w VIII Powiatowym przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Chmielniku. Swoją działalność zespół prowadzi społecznie. Graja na własnych instrumentach. Nie zdarzyło się, aby kiedykolwiek odmówili zagrania i zaśpiewania, czy to Fundacji Rozwoju regionu Pierzchnica, czy pensjonariuszom miejscowych domów opieki, czy też księżom.

Wyróżnienie specjalne (takie może otrzymać osoba zasłużona dla gminy, ale nie zamieszkała na jej terenie) otrzymał pan Edward Traczyński – etnograf, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu artykułów i książek z dziedziny etnografii i historii sztuki. Wędrując po naszych wioskach przeprowadził badania i ewidencją drewnianej zabudowy wsi z XIX i początków XX wieku. Powyższe badania uwieńczone zostały opracowaniem i wydaniem w 2008r. książki: „Gmina Pierzchnica. Budownictwo Ludowe”.

czytano: 1926 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2004-07-06 22:00:00

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy