Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Festyn Rodzinny Pierzchnica 2017

Strona główna » Aktualności » Festyn Rodzinny Pierzchnica 2017

W dniach 20, 22 oraz 23 lipca 2017r. odbywały się na terenie naszej gminy uroczyste obchody Dni Pierzchnicy. W czwartek posłuchać można było muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu CAMERATA, w sobotę udać się na rajd rowerowy a wieczorem obejrzeć finał Turnieju o Puchar Wójta Gminy w piłce nożnej.  23 lipca około godziny 9.30 kibicować można było strażakom, którzy zmagali się w zawodach sportowo-pożarniczych. Z kolei w niedzielne popołudnie na Rynku w Pierzchnicy odbył się Festyn Rodzinny.

Tegoroczne obchody Festynu przebiegły bardzo sprawnie, mimo chwilowych braków prądu oraz kapryśnej pogody. Gospodarz Gminy, Pan Wójt Stanisław Strąk witał wszystkich przybyłych gości oraz mieszkańców gminy na uroczystych obchodach Dni Pierzchnicy. Wśród gości przybyłych na Festyn Rodzinny znaleźli się: Marek Kwiecień – Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Piotr Żołądek – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Gratka – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Jan Cedro – Przewodniczący Rady Powiatu, Alina Siwonia – Wójt Gminy Raków, Mariusz Ściana – Zastępca Burmistrza Miast i Gminy Chmielnik, Witold Kowal  - Dyrektor biura Zarządu LGD Białe Ługi, Stanisław Piotr Rękas – Radny Powiatu Kieleckiego, Dariusz Michalski -  Prezes FRRP, Magdalena Ogłoza – Prezes Stowarzyszenia Oświatowo-Wychowawczego w Pierzchnicy, Maria Łopatowska – Przewodnicząca Rady Gminy oraz  radni i sołtysi z terenu Gminy Pierzchnica.

Na Festynie Rodzinnym w Pierzchnicy nie zabrakło atrakcji. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli figlować i bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, skakać po trampolinie, pływać w  ogromnych kulach, przejechać się na kucykach, a także zjeść coś słodkiego i pysznego.  Dla starszych uczestników Dni Pierzchnicy przewidziano występy naszych rodzimych zespołów: Gumieniczanek, Pierzchniczanek oraz Pierzchniczan. Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentował również zespół Profesjonalności, w skład którego wchodzi uzdolniona muzycznie młodzież z terenu naszej gminy, a także zespół DUET – Karolina Saługa i Radosław Sroka.

Podczas Festynu Rodzinnego w Pierzchnicy odbyła się II część konkursu kulinarnego „Pierzchnica kraina sera”, podczas której uczestnicy konkursu, czyli KGW Maleszowianki, Klub Seniora ze Skrzelczyc oraz Zakład Przetwórstwa Spożywczego w Pierzchnicy, musieli przygotować potrawy z pierzchnickiego sera. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone, po odbyciu się ostatniej III części konkursu, podczas Dożynek Gminnych.

 Każdy uczestnik imprezy mógł liczyć na ciepły posiłek.

Około godziny 20.00 na scenie na pierzchnickim Rynku pojawiła się gwiazda wieczoru zespół EXAITED, który zachwycił zebranych gości, żywiołowość i charyzma tancerzy oraz niezwykła empatia wokalistki była zapewne tego przyczyną. Po występie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zespołem oraz otrzymać płytę z autografem. Niewątpliwie występ zespołu EXAITED był największą atrakcją tegorocznych Dni Pierzchnicy, wpadające w ucho utwory porwały do tańca nie tylko młodzież, ale także i starszych uczestników imprezy.

Po występie gwiazdy wieczoru, wszyscy zgromadzeni goście oraz mieszkańcy gminy bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce wykonywanej przez zespół Jolana z Radlina.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „ Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Operacja  pt. „Pierzchnica – kraina sera i kultury.”  realizowana w ramach Projektu Grantowego „Cykl imprez i wydarzeń kulturalnych wykorzystujących zasoby obszaru LGD „Białe Ługi”.

Klaudia Pawlik

poprzednia strona |1|2|3| z   4 następna|ostatnia

czytano: 1830 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2017-07-24 13:03:48

Linki
 • Agro-Market Internetowa Gielda Rolna
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
 • 14410
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy