Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Wielkie czytanie w Zespole Szkół w Pierzchnicy - ogólnopolska akcja "JAK NIE CZTAM, JAK CZYTAM"

Strona główna » Aktualności » Wielkie czytanie w Zespole Szkół w Pierzchnicy - ogólnopolska akcja "JAK NIE CZTAM, JAK CZYTAM"

Świadomi, że głośne czytanie dzieciom wspiera edukacyjną i wychowawczą funkcje szkoły włączyliśmy się w ogólnopolską akcję ,,Jak nie czytam, jak czytam”.
1 czerwca 2017r. dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum  - razem 397  uczniów zgromadziło się  na sali gimnastycznej, by  punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęło się czytanie  książki pt. ,,Brzechwa dzieciom'' . Czytanie rozpoczął p. Piotr Makuch, a po nim kolejno czytały  uczennice gimnazjum: Sylwia Dziedzic  i Iwona Gałka. Wszystko odbywało się przy wyeksponowanym  przez nauczycieli haśle  ,,CAŁA  POLSKA  CZYTA  DZIECIOM''.

Wszyscy uczniowie od najmłodszych pierwszoklasistów po najstarszych gimnazjalistów kończących wkrótce szkołę  w ciszy  i z uwagą słuchali głośnego czytania, a chwilami włączali się do głośnego recytowania doskonale znanych większości uczniów fragmentów wierszy Jana Brzechwy

W ten sposób, my nauczyciele chcieliśmy również podkreślić, że głośne czytanie dzieciom  w czasie, gdy  kontakt  z żywym słowem wypiera telewizja i internet jest bardzo ważnym zadaniem dla nas dorosłych. Codzienne choćby 20 minutowe czytanie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

                                                                                                                       B. Miszczyk

czytano: 538 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2017-06-02 09:31:44

Linki
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
  • 20-lat. Świętokrzyskie to my
  • NEXT JOBS
  • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

  • harmonogram_zbiorki_odpadow
  • dozynki_gminne_2015658
  • Beztytulu_1
  • 5556
  • 4529
  • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy