Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Pewny Start z Wolną Strefą

Strona główna » Aktualności » Pewny Start z Wolną Strefą

Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie w partnerstwie z Gminą Pierzchnica realizuje projekt Pewny Start z Wolną Strefą. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Swoim obszarem projekt obejmuje: gminę Pierzchnica, gmina Chmielnik, gmina Miedziana Góra, gmina Mniów, gmina Busko-Zdrój, gmina Pińczów, gmina Kielce.

Zajęcia, spotkania i warsztaty będą odbywały się na terenie Klubów Młodzieżowych Wolna Strefa mieszczących się na terenie w/w gmin. W gminie Pierzchnica zajęcia prowadzone będą w Wolnej Strefie w Skrzelczycach.

Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej poprzez działania profilaktyczno-socjoterapeutyczne oraz usługi wsparcia rodziny dla 240 osób w wieku 7-17 lat, w tym 28 niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz poprawa funkcjonowania ich otoczenia tj. 96 osób w wieku 18-60 lat, w tym 10 niepełnosprawnych.

W ramach projektu zostaną zrealizowane warsztaty profilaktyki społecznej, podczas których dzieci i młodzież będą mogli trenować zachowania psychospołeczne oraz swoją asertywność wobec uzależnień. Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali umiejętność współżycia w grupie rówieśniczej i przezwyciężali bariery niedoskonałości. Dlatego ważne jest dla nas, aby   w projekcie brały udział także osoby niepełnoprawne. W zakresie warsztatów odbędą się  spotkania z doradcą zawodowym, który przygotuje młodzież do trafnego wyboru zawodu  i drogi dalszego kształcenia.

W projekcie pojawi się blok kompetencji kluczowych zawierający zajęcia z języka obcego, matematyki i informatyki. Spotkania te pomogą młodzieży w rozwoju umiejętności komunikacji, myślenia analitycznego i wskażą potencjał w innowacyjnym rozwoju osobistym.

W ramach zajęć socjoterapeutycznych, które wypełnią czas wolnych dzieci i młodzieży zorganizujemy atrakcyjne wycieczki i wyjazdy edukacyjne. W obszarze socjoterapii pojawią się wyjścia na basen, ergoterapia (zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające motorykę i zdolności manualne), choreoterapia (taniec), hipoterapia (jazda konna).

 

W każdej gminie przy Klubie Wolna Strefa powstanie Punkt Wsparcia Rodziny, który będzie oferował  wsparcie osobom i rodzinom dotkniętym problemami i sytuacjami kryzysowymi. Do  Punktu Wsparcia Rodziny, gdzie zatrudniony zostanie pedagog, psycholog i prawnik, zapraszamy osoby z otoczenia dzieci i młodzieży, które przeżywają trudności w relacjach społecznych oraz trudności wychowawcze.

Prawnik, pedagog i psycholog pomogą w rozwiązywaniu problemów związanych
z: zachowaniami ryzykownymi, komunikacją, organizacją życia rodzinnego i procesu wychowawczego, diagnozowaniu sytuacji kryzysowych  oraz organizacji kompleksowej pomocy. W Punkcie Wsparcia Rodziny będzie istniała możliwość skorzystania  z porad z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, prawa spadkowego i lokalowego.

Małgorzata Garlicka

 

 

czytano: 298 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2017-06-02 08:29:58

Linki
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
  • 20-lat. Świętokrzyskie to my
  • NEXT JOBS
  • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

  • harmonogram_zbiorki_odpadow
  • dozynki_gminne_2015658
  • Beztytulu_1
  • 5556
  • 4529
  • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy