Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’

Strona główna » Aktualności » Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’

Dnia 28 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. Kard. S. Wyszyńskiego w Pierzchnicy odbyły się XXXX Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów, w tym 7 osób ze szkoły podstawowej w Pierzchnicy, 6 osób ze szkoły podstawowej w Drugni oraz 13 osób z gimnazjum.

Opiekunami uczestników, którzy w bardzo dobry sposób przygotowali swoich podopiecznych do turnieju byli: p. Paweł Ślusarczyk (gimnazjum), p. Danuta Wacek (szkoła podstawowa w Pierzchnicy) i p. Małgorzata Radomska (szkoła podstawowa w Drugni).

Turniej otworzył zastępca Dowódcy JRG-4 KM PSP Kielce mł. Bryg. Mgr Bogdan Niezgoda objaśniając zasady konkursu.

Uczniowie wypełniali test wiedzy składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, w składzie:

 1. Bogdan Niezgoda – Zastępca dowódcy JRG-4 KM PSP Kielce
 2. Andrzej Dudkiewicz – Komendant Gminny
 3. Izabela Korczak – przedstawiciel Urzędu Gminy Pierzchnica   

 Po zakończeniu eliminacji jury wyłoniło zwycięzców turnieju.

Listę zwycięzców w szkole podstawowej otworzył Mikołaj Marcinkowski zdobywając 13 pkt i tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce zajęła podobnie jak w roku ubiegłym Dominika Sajkiewicz ze szkoły podstawowej w Drugni, a trzecie miejsce uzyskała Oliwia Juszczakiewicz również ze szkoły podstawowej w Drugni.

W grupie wiekowej gimnazjum wygrał Filip Ślusarczyk uzyskując 15 pkt. Nie było to jego pierwsze zwycięstwo gdyż  w roku ubiegłym również został finalistą turnieju, a w latach wcześniejszych zajmował pierwsze miejsca w szkole podstawowej w Pierzchnicy. Niewątpliwie na jego sukces wpłynęła duża wiedza   i przede wszystkim zainteresowanie tematyką pożarniczą. Drugie miejsce zdobyła Karolina Miszczyk, a trzecie Wojciech Strojwąs.

 Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Zwycięzcy turnieju za zajęcie miejsca, a pozostali za udział w eliminacjach gminnych. Ponadto uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Pierzchnica.

Podziękowania za udział, a także serdeczne gratulacje za uzyskane wyniki złożyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Pierzchnicy Bożena Petrus, Wójt Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, Zastępca Dowódcy JRG-4 KM PSP Kielce Bogdan Niezgoda oraz Komendant Gminny Gminy Pierzchnica Andrzej Dudkiewicz, zachęcając uczniów do udziału w turnieju w roku następnym i życząc dalszych sukcesów.

 Zwycięzcy pierwszych miejsc z poszczególnych grup wiekowych zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się w dniu 6. kwietnia br. w Kielcach.

Korczak Izabela

czytano: 480 razy

autor: pierzchnica.pl

data dodania: 2017-03-28 13:18:17

Linki
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • 20-lat. Świętokrzyskie to my
 • NEXT JOBS
 • Gmina Pierzchnica w liczbach

Urząd Gminy Pierzchnica
ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica

tel.: (41) 353 80 46
e-mail: urzad.gminy@pierzchnica.pl

 • harmonogram_zbiorki_odpadow
 • dozynki_gminne_2015658
 • Beztytulu_1
 • 5556
 • 4529
 • 37072
Gmina Pierzchnica to malownicza kraina, która leży w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Wyjątkowe położenie gminy ukształtowało nader urokliwy krajobraz i przyczyniło się do powstania niepowtarzalnego klimatu. To właśnie bliski kontakt z naturą, z dala od codziennego zgiełku, pozwala na prawdziwy odpoczynek i relaks. Wszystko to oferuje gmina Pierzchnica na terenie której znajdują się liczne pomniki przyrody, akweny wodne, bogactwa naturalne, a także obiekty historyczne. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy